У Києві презентували видання про інформаційну війну

У Києві презентували видання про інформаційну війну Фото 14.02.2024 18:01 Укрінформ Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки підготував видання «Як російський інформаційний корабель пішов на… Наративи пропаганди під час повномасштабної війни», де зібрано ключові матеріали російських «вкидів» за період збройної агресії РФ.

Презентація видання відбулася в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Це результат нашої дворічної роботи починаючи з першого дня війни. Ми два роки читали, слідкували, моніторили російську пропаганду, і підсумком цього стали матеріали, зібрані в цьому дослідженні», – сказав керівник ЦСКІБ Ігор Соловей.

Представник центру Максим Майоров зазначив, що видання висвітлює хроніку інформаційної війни від 24 лютого 2022-го і до кінця листопада 2023 року.

«Від початку повномасштабного вторгнення ми фактично перейшли в цілодобовий режим роботи, фіксували те, що відбувається, реагували на події в країні в різний спосіб. Однією з таких реакцій були щоденні дайджести російських інформаційних загроз», – сказав він.

За його словами, у книзі прагнули окреслити основні тенденції та напрямки російської пропаганди.

На думку представника StopFake Руслана Дейниченка, видання буде дуже корисним саме дослідникам, які писатимуть історію сьогодення. «Для дослідників саме паперовий варіант книги буде дуже важливий, всі докази вже тут зібрані. Вони, можливо, писатимуть про історію сьогодення, історію цієї війни, і для них буде важливо, щоб ці матеріали нікуди не зникли», – сказав він.

Заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко наголосив, що для МКІП важливою була інформаційна складова роботи з пропагандою та дезінформацією. Для цього було створено Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Важливим також було схвалення Стратегії інформаційної безпеки, яка визначає ключові цілі і координує діяльність державних органів у цій сфері.

Видання «Як російський інформаційний корабель пішов на… Наративи пропаганди під час повномасштабної війни» розповсюджуватиметься безкоштовно.

Згодом вийде його електронна версія.

Як повідомлялося, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ) створено при Міністерстві культури та інформаційної політики як один з механізмів протидії дезінформації. Робота центру сфокусована на комунікаційній протидії зовнішнім загрозам, зокрема інформаційним атакам РФ.

Інформбезпека Книги Центр стратегічних комунікацій

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *