У Києві презентували сайт проєкту «Кібер Брама»

У Києві презентували сайт проєкту «Кібер Брама» Фото 04.04.2024 14:25 Укрінформ У проєкту «Кібер Брама», що направлений на надання знань громадянам про те, як безпечно користуватись мережею, попереджати та протидіяти злочинним діям в Інтернеті і не стати жертвою ворожої пропаганди, з'явився власний сайт.

Презентація цього сайту пройшла в Укрінформі.

«Ми створили для громадян максимально практичний вебсайт. Хочу подякувати (за роботу над проєктом – ред.) усім партнерам, у тому числі міжнародному фонду «Відродження», ЄС, кіберполіції, партнерам з КМЄС (Консультативної місії Європейського Союзу в Україні – ред.) і розробникам – компанії «Єдинці», які втілили усі наші ідеї і побажання», – зазначила співзасновниця та голова правління ГО «МІНЗМІН» Анастасія Апетик.

За словами першого заступника начальника Департаменту кіберполіції Нацполіції України Андрія Шаронова, цей проєкт спочатку називався «Мрія», а потім відбувся його ребрендинг і з'явилася «Кібер Брама».

«Це – наш спільний із волонтерами проєкт, і до нього вже долучено понад 300 тисяч наших громадян. Це, у тому числі, можливість для наших громадян долучитися до активного протистояння поширенню інформації, яка є фейковою, зокрема з РФ. Серед завдань проєкту – знищення російських осередків у Інтернеті, зменшення рівня кібербулінгу та цькування, а також – протидія шахрайствам і розповсюдженню наркотичних речовин тощо», – заявив Шаронов.

Співзасновниця ГО «МІНЗМІН» Вікторія Омельяненко поінформувала, що на цьому сайті є низка розділів – «Кібербекзпека в освіті», «Кібербезпека в роботі», «Кібербезпека в повсякденному житті», «Кібербезпека в розвагах і спілкуванні» та «Кібербезпека під час війни» та інші.

Також на цьому сайті є розділ «Посібник» – це практичний гайд для будь-якої людини, щоб можна було зрозуміти, як використовувати різні застосунки і соцмережі, сайти, пошукові системи тощо. Тут є і розділ «Словник», у якому зібрані всі основні і актуальні терміни для розуміння онлайн-простору.

У розділі «Новини» кіберполіцейські публікують всі останні новини і оновлення у сфері кібербезпеки. Також на цьому сайті є розділ «Повідомити про проблему».

Портал нині працює у режимі тестування і наповнення та постійно оновлює свій контент.

Представник КМЄС Конрад Вудтке сказав, що реалізація цього онлайн-проєкту спільно з кіберполіцією та іншими сторонами означає перехід до більш глибокої і плідної співпраці у майбутньому.

Як повідомлялося, проєкт «Брама» – це ініціатива, спрямована на підвищення рівня обізнаності громадян у сфері кібербезпеки та протидію поширенню пропаганди ворога в медіапросторі.

«Брама» була створена до повномасштабного вторгнення РФ і спершу застосовувалася для запобігання розповсюдженню наркотиків, зокрема через Телеграм. Але повномасштабна війна змінила направленість цього проєкту і наразі він допомагає боротися з російськими ІПСО і пропагандою.

Проєкт «Кібер Брама» створено Консультативною місією Європейського Союзу в Україні за ініціативи Департаменту кіберполіції Національної поліції України, у партнерстві з громадською організацією МІНЗМІН, за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та фінансової підтримки Європейського Союзу. Вебсайт розроблено агенством маркетингу та веброзробки «Єдинка».

Кібербезпека Пропаганда Шахрайство Telegram Кіберполіція Дезінформація Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *