У Києві презентували фотолітопис «Нескорена Україна у війні цивілізацій»

У Києві презентували фотолітопис «Нескорена Україна у війні цивілізацій» Фото 17.04.2024 19:55 Укрінформ Вийшов унікальний фотолітопис «Нескорена Україна у війні цивілізацій», у який увійшли роботи 50 фотокореспондентів.

Презентація видання відбулася в Укрінформі.

Ініціаторами створення фотолітопису стали головний редактор юридичного журналу «Право України» Олександр Святоцький та голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса Степан Кубів.

«Ми переглянути понад двадцять тисяч фото і обрали з них чотири тисячі, які увійшли до книги», – розповів Святоцький.

Фотолітопис складається з 27 тематичних розділів, які об’єднують період історії України від Революції гідності до сьогоднішніх днів. Особливу увагу Святоцький приділив розділу «Воїни світла», який складається з портретів українських захисників. Там є знімки головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, його попередника Валерія Залужного, загиблих на війні оперного співака Василя Сліпака, активіста Романа Ратушного, командира 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Дмитра Коцюбайла та багатьох інших воїнів.

До учасників презентації у режимі онлайн звернулися президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод, віцепрезидент СКУ Стефан Романів та лауреатка Нобелівської премії миру, правозахисниця Олександра Матвійчук.

«Знаю, що ця книга створювалася авторами з великою увагою до історичних деталей та великою любов’ю до України та її героїв. Це зібрання історичних подій та людських доль дозволить нам глибше зрозуміти та відчути те, що пережив український народ на шляху до нашої перемоги», – сказав Ґрод.

Директор Інституту української мови НАН Павло Гриценко акцентував на назві фотолітопису – «Нескорена Україна у війні цивілізацій». «Це не просто гасло: сьогодні ми, а завтра ви станете жертвою російської агресії. Ні, це само собою зрозуміло. Проблема глибша і ширша – чи зможе сьогоднішня цивілізаційна спільнота подолати давно зужиту, безперспективну модель, згідно з якою сьогодні у світі перемагає не право, усталені правила співіснування, а мілітарна, економічна та фінансова сила. Ми ніколи не будемо у безпеці, доки оця стара модель, модель сильного, не буде під контролем», – відзначив Гриценко.

Нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук зауважила, що це війна не двох країн, а двох систем – авторитаризму та демократії. Вона наголосила, що треба зробити все можливе, щоб зафіксувати злочини РФ та притягнути до відповідальності за їх скоєння російське керівництво. Тому важливо докласти всіх зусиль для створення Спеціального трибуналу за злочин агресії.

«На даний момент немає жодного суду, який може переслідувати Путіна та його оточення за злочин агресії. Хоча усі звірства, які документуємо ми та наші колеги, – це результат їхнього лідерського рішення розпочати цю агресивну війну. Тому і громадянське суспільство, і органи державної влади приділяють так багато уваги просуванню ідеї створення Спеціального трибуналу за злочин агресії», – заявила правозахисниця.

Автори фотолітопису вже працюють над другою книгою, яка має робочу назву «Росія – держава-терорист. Перемогти і покарати».

Презентація фотолітопису «Нескорена Україна у війні цивілізацій» / Фото: Ілля Русачков, Кирило Чуботін, Укрінформ

Фотолітопис «Нескорена Україна у війні цивілізацій» видано українською та англійською мовами. Його буде розповсюджено серед державних органів влади України та зарубіжжя, посольств і дипломатичних місій, міжнародних організацій.

У роботі над книгою брали участь Укрінформ, інформагенстсво АрміяINFORM, газета Верховної Ради «Голос України», юридичне видавництво «Право України». Партнерами проєкту виступили Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса, ГО «Мистецький фонд імені Короля Данила», Національний інститут історії України НАН та Інститут української мови НАН.

Фото Книги ЗСУ Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *