У Гаазі обговорили удосконалення системи правосуддя щодо дітей в умовах війни в Україні та світі 08.12.2024 23:32 Укрінформ У Гаазі відбувся глобальний діалог про правосуддя щодо дітей в умовах збройних конфліктів: перспективи та стратегії з України та інших країн.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, захід під назвою “Глобальний діалог про правосуддя щодо дітей у збройних конфліктах: Перспективи та стратегії в Україні та за її межами”, відбувся в межах 23-ї сесії Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду, провела його організація юристів-міжнародників Global Rights Compliance.
У заході взяли участь представники України, Судану, Палестини та Колумбії, що об'єдналися для обговорення нагальної проблеми злочинів проти дітей у зонах конфліктів та їхнього впливу на майбутнє покоління.
Заступник Генерального прокурора України, Вікторія Літвінова, наголосила на важливості Стратегічного плану притягнення до відповідальності за злочини проти дітей в Україні. Цей план був розроблений у співпраці з Global Rights Compliance в рамках Консультативної групи з питань воєнних злочинів (Atrocity Crimes Advisory Group). Він створює практичні орієнтири для визначення пріоритетів у розслідуванні злочинів, скоєних проти дітей в умовах війни.
“Жодна дитина в Україні не залишилася осторонь від агресії Росії. Вони є не лише жертвами звірств, але й свідками цих жахливих подій. Діти часто стають мішенями нападів, а також страждають від переміщення та втрати батьків. За останні три роки в Україні було поранено 1710 дітей, 593 з них загинули”, — зазначила Літвінова.
Також було акцентовано на важливості інтеграції даних громадянського суспільства в механізми правосуддя. Заступник керівника аналітичного департаменту Української Гельсінської спілки з прав людини, Аксана Філіпішина, повідомила, що на 28 листопада 2024 року в базі даних організації зареєстровано понад 81 000 випадків можливих воєнних злочинів, скоєних російськими військовими в Україні. Ці дані активно використовуються правоохоронними органами для збору доказів і розслідувань.
Своєю чергою, Рубі Мей Аксельсон, керівниця відділу гендерного правосуддя та правосуддя щодо дітей в Global Rights Compliance, підкреслила важливість визнання, що в нашій реакції на злочини, скоєні проти дітей, досі існує серйозна прогалина у притягненні до відповідальності винних.
За її словами, міжнародна спільнота повинна забезпечити належну правову реакцію на ці злочини, надаючи пріоритет потребам дітей і визнаючи їхній унікальний досвід страждань.
“Наша колективна відповідальність полягає в тому, щоб у всіх зусиллях щодо притягнення до відповідальності за ці злочини пріоритетними були саме потреби дітей, а також повне визнання різноманітних травм, яких зазнають діти, що пережили війну та насильство”, — зазначила Аксельсон.
Захід, організований Міністерством закордонних справ Нідерландів за підтримки Європейського Союзу, показав значний прогрес у створенні інноваційних стратегій правосуддя для дітей в умовах збройних конфліктів. Учасники обговорили кращі практики з різних юрисдикцій та підкреслили важливість цілісного підходу до правосуддя, що включає не лише боротьбу з винними, але й активну допомогу жертвам злочинів, зокрема дітям.
Діалог, ініційований Global Rights Compliance, підтвердив глобальну прихильність до захисту прав дітей і посилення відповідальності в умовах збройного конфлікту. Це також стало важливим кроком до підвищення обізнаності про необхідність комплексного та дружнього до дітей підходу в системах міжнародного правосуддя.
Як повідомляв Укрінформ, організація юристів-міжнародників Global Rights Compliance наголосила, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія завдає ударів по критично важливій інфраструктурі, що ускладнює постачання продовольства та нищить екологію.
Фото: Ірина Драбок, Укрінформ
Діти Гаага Війна
Источник: www.ukrinform.ua