У дитсадках України діє сім тисяч інклюзивних груп 27.09.2024 10:17 Укрінформ В українських дитсадках налічується 7 тисяч інклюзивних груп, де проходять навчання більш як 14 тисяч вихованців з особливими освітніми потребами.
Про це повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини" заступниця міністра освіти і науки з питань дошкільної та інклюзивної освіти Євгенія Смірнова, коментуючи питання журналіста про впровадження Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання.
"Зараз в Україні існує 7 тисяч інклюзивних груп. У них проходять навчання більш ніж 14 тис. вихованців з особливими освітніми потребами. Для порівняння – у 2017 році було лише 600 груп. Щороку з бюджету виділяється субвенція на надання державної підтримки дітям з особливими освітніми потребами", – сказала вона.
Смірнова зауважила, що основними викликами в організації інклюзивного навчання є відсутність у деяких закладах індивідуальних дитиноцентричних методик і допоміжних засобів для навчання, нестача кадрів і подекуди недостатній рівень фахової підготовки. Також, за її словами, деякі дитячі садки фізично не доступні.
Заступниця міністра підкреслила, що цього року прийнята стратегія інклюзивного навчання до 2029 року, спрямована на впровадження інклюзії на всіх рівнях, включно з дошкільним навчанням. За її словами, всі наявні виклики опрацьовуватимуться цією стратегією.
"Нам потрібно залучити достатню кількість фахівців зі спеціальної освіти для територіальних громад, а також забезпечити необхідні умови для їхньої підготовки. Також потрібно внести зміни до оплати праці, наприклад, асистентів вихователів, адже вони є тими, хто допомагає дитині. У нас також запланований моніторинг та оцінка якості інклюзивного навчання, оцінка потреби у соціальному супроводі дітей під час навчання", – сказала вона.
Смірнова додала, що держава має забезпечити доступність і безпечність закладів, створити ресурсні кімнати, надати методичну допомогу, щоб кожна дитина мала змогу здобути якісну освіту з урахуванням її потреб.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в цілому закон про дошкільну освіту, який пропонує сім форм організації освітньої діяльності, серед яких, зокрема, є мобільні та сімейні дитсадки.
Діти Інклюзивна освіта Міносвіти Освіта
Источник: www.ukrinform.ua