Визначення і встановлення інвалідності: у МОЗ роз’яснили деякі деталі

Визначення і встановлення інвалідності: у МОЗ роз'яснили деякі деталі 19.01.2025 15:03 Укрінформ Аудіо та відеозаписи, зроблені при оцінюванні повсякденного функціонування особи, мають використовуватися винятково для з’ясування об’єктивних обставин, публічне розміщення таких матеріалів без згоди задіяних сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства.

Про це йдеться у розʼясненні Міністерства охорони здоровʼя у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Аудіо та відеофіксація оцінювання дозволяється для цілей оцінювання або оскарження, із дотриманням прав людини та законодавства у процесі запису. І пацієнт, і заклад охорони здоров'я мають право знімати процес оцінювання, адже відкритість і прозорість – основа нової системи. Проте відеозапис має використовуватися виключно для з’ясування об’єктивних обставин, до прикладу у процесі оскарження. Публічне розміщення таких матеріалів без згоди задіяних сторін є порушенням прав людини та вимог законодавства", – підкреслили у МОЗ.

У міністерстві нагадали, що представник пацієнта може бути присутній на оцінюванні, за умови наявності відповідної заяви.

Пацієнт має право і можливість на незгоду з рішенням та його оскарження. Важливо чітко зафіксувати обґрунтування щодо рішення у протоколі та повідомляти пацієнтів про можливість оскарження, зокрема допомогти із більш детальною інформацією щодо оформлення скарги, яка доступна на сайті МОЗ.

Якщо пацієнт не згоден із рішенням чи має сумніви, можна подати скаргу протягом 40 днів від винесення рішення. Скаргу розгляне Центр оцінювання функціонального стану особи.

"Тиск, образи, погрози чи агресивна поведінка є неприпустимими від будь-якого боку. Це не тільки порушує етичні норми, а й шкодить ефективному спілкуванню", – наголосили у МОЗ.

У міністерстві закликали з повагою ставитись до роботи лікарів, які приймають рішення, керуючись законодавством і критеріями, що визначені в ньому, а також сучасними клінічними настановами щодо можливості відновлення здоровʼя та реабілітаційного потенціалу людини.

"Лікарі експертних команд проробили титанічну роботу, щоб забезпечити вчасний перехід на нову систему оцінювання, і ця праця є дуже цінною", – зазначили в МОЗ.

За даними міністерства, наразі вже створено понад 1 500 експертних команд, до роботи в яких залучено майже 6000 лікарів. Команди працюють у 290 медзакладах по всій країні та вже розглянули більш як 10 000 справ.

Раніше у соціальних мережах поширили відео, яке зняв один з відвідувачів засідання експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування людини. Особа, яка знімала відео, вимагала від лікарів під відеозапис надати пояснення щодо висновку, зробленого експертною командою щодо встановлення інвалідності. При цьому особа відмовлялася писати відповідну заяву для оскарження висновку.

Інвалідність Медицина МОЗ Лікарі

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *