Вища рада правосуддя досі не отримала клопотання про відсторонення Князєва

Вища рада правосуддя досі не отримала клопотання про відсторонення Князєва Заява 31.01.2024 15:38 Укрінформ До Вищої ради правосуддя до цього часу не надходило клопотання про тимчасове відсторонення колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва від здійснення правосуддя.

Про це ВРП повідомляє у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді Всеволода Князєва на адресу ВРП не надходило”, – ідеться в дописі.

У ВРП пояснили, що відповідно до Закону «Про Вищу раду правосуддя» вони вирішують питання стосовно надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арешт судді, а також тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Водночас ВРП не наділена повноваженнями самостійно ініціювати питання про відсторонення судді від здійснення правосуддя.

"Якщо відповідне клопотання (щодо Князєва – ред.) надійде від компетентних органів, воно буде розглянуте у передбачені законом строки”, – запевнили у ВРП.

Як повідомлялося, 15 травня 2023 р. у НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди у 2,7 млн дол. керівництвом і суддями Верховного суду.

За версією слідства, хабар був за ухвалене 19 квітня 2023 року Великою палатою ВС рішення у справі про визнання законності придбання в 2002 році пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, одним із акціонерів якої є бізнесмен Костянтин Жеваго.

Під час пленуму Верховного суду 140 суддів підтримали висловлення Князєву недовіри. Також була ухвалена постанова пленуму про припинення повноважень голови ВС.

Водночас Князєв, хоч і звільнений з посади голови, залишається суддею ВС. Звільнити його має право Вища рада правосуддя.

18 травня Вища рада правосуддя дала дозвіл на утримання Князєва під вартою.

Того ж дня ВАКС обрав ексголові Верховного суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 107,3 млн грн застави. Надалі Апеляційна палата ВАКС зменшила суму застави спочатку до 75 млн грн, а згодом до 55 млн грн.

У липні 2023 року голова ВРП Григорій Усик сказав в інтерв'ю Укрінформу, що клопотання про відсторонення ексголови Верховного суду Всеволода Князєва від здійснення правосуддя до Вищої ради правосуддя не надходило.

7 вересня ВАКС продовжив термін тримання під вартою Князєва до 16 жовтня з можливістю внесення 55 млн грн застави.

26 вересня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила Князєва у СІЗО, але зменшила заставу до 45 млн грн.

13 жовтня ВАКС ще на два місяці продовжив дію запобіжного заходу Князєву і зменшив розмір застави з 45 млн грн до 35 млн грн.

5 грудня ВАКС продовжив дію запобіжного заходу Князєву і зменшив йому розмір застави з 35 млн грн до 27 млн грн.

21 грудня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила розмір застави для колишнього голови Верховного Суду з 27 до 20 млн грн.

30 січня 2024 року ВАКС продовжив дію запобіжного заходу з можливістю внесення застави колишньому голові ВС Князєву до 29 березня 2024 року, при цьому зменшивши розмір застави з 20 млн грн до 18,168 млн грн.

31 січня за Князєва внесли заставу у розмірі 18,168 млн грн.

Князєв Вища рада правосуддя

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *