В Україну повернулися учасники 28-ї антарктичної експедиції

В Україну повернулися учасники 28-ї антарктичної експедиції Фото 19.04.2024 16:01 Укрінформ До України після року роботи в Антарктиці повернулися учасники 28-ї антарктичної експедиції.

Як передає Укрінформ, про це Національний антарктичний науковий центр повідомляє у Фейсбуці.

“Зимівники подолали тривалий і непростий шлях. З української антарктичної станції “Академік Вернадський” до Чилі їх доправило судно “Ноосфера”, – йдеться у повідомленні.

Цього разу протока Дрейка зустріла полярників найбільш штормовою погодою за весь час антарктичних місій під прапором України.

З Чилі полярники діставалися літаками до Польщі, а звідти 18 квітня автобусом приїхали в Україну.

Як нагадали у НАНЦ, 28-ма УАЕ впродовж року працювала на станції “Академік Вернадський”. Команда виконувала геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також підтримувала життєдіяльність станції.

Зокрема йдеться про спостереження за магнітним полем Землі, іоносферою, глобальною грозовою активністю, озоновим шаром, кліматом, живим світом Антарктики тощо.

Завдяки вдосконаленню зв'язку та логістики, а також використанню дронів експедиції вдалося значно розширити географію польових досліджень у морі та провести повніші спостереження за птахами і ссавцями.

Очолював 28-му УАЕ полярник Богдан Гаврилюк, це була його десята зимівля. Між нинішньою та попередньою експедиціями він захищав Україну зі зброєю в руках і зараз знову повернеться на службу.

"Загалом же до лав Сил оборони України стало вже понад 20 полярників", – поінформували в НАНЦ.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня на станції "Академік Вернадський" завершилася перезмінка річних експедицій.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Антарктида Станція “Академік Вернадський”

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *