В Україні з 1 березня зростуть пенсії – рішення уряду

В Україні з 1 березня зростуть пенсії – рішення уряду 23.02.2024 13:14 Укрінформ Кабінет міністрів ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня цього року. Пенсії буде підвищено майже на 8%, а середня пенсія зросте до 5 717 гривень.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.

«Сьогодні уряд ухвалює рішення про індексацію пенсій з 1 березня цього року», – поінформував він.

Шмигаль наголосив, що це вже третя індексація за час повномасштабної війни.

«Пенсії буде підвищено майже на 8%. Середній розмір підвищення складе 322 грн, а середня пенсія зросте до 5 717 грн», – повідомив очільник уряду.

Він пояснив, що розмір підвищення вираховується на основі інфляції та зростання середньої зарплати в Україні.

Прем’єр наголосив, що індексація стосуватиметься більше 10 мільйонів громадян, а саме 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств, а також майже 100 тисяч «чорнобильців».

Окрім того, Шмигаль повідомив, що з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч працюючих пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу.

«Також у 2024 році, вдруге поспіль, буде здійснено індексацію найнижчих пенсій.

Тобто, попри всі виклики, попри всі труднощі, ми продовжуємо підтримувати наших людей. Не просто проводимо індексацію, але і розширюємо її периметр», – акцентував прем'єр.

Як зазначили в пресслужбі Міністерства соціальної політики України, розмір індексації пенсій обчислено на базі остаточних офіційних показників розвитку економіки у 2023 році: інфляція у розмірі 5,1%; зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески – 7%.

«А отже, зростання пенсій перекриє зростання цін за 2023 рік», – стверджують в Мінсоцполітики.

Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації становитиме 322 грн, а розмір середньої пенсії зросте до 5 717 грн.

За обрахунками міністерства, з 1 березня будуть індексовані пенсії для:

  • 9,5 млн “цивільних” пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах;

  • 596 тис. пенсіонерів силових відомств;

  • 97,8 тис. осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У міністерстві зауважили, що цього року у березні, а не в липні, відбудеться індексація пенсій 20,8 тис науковців, державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування.

Крім того, з 1 березня будуть проіндексовані щомісячні страхові виплати для 161,4 тис. потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого.

З 1 квітня відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для 654 тис. працюючих пенсіонерів (з урахуванням їх оновленого страхового стажу).

Цього року знову будуть проіндексовані найнижчі пенсії, які до 2023 року не підпадали під індексацію.

У міністерстві звертають увагу на запровадження тимчасового обмеження максимального розміру індексації – він не перевищуватиме 1,5 тис. грн для всіх отримувачів пенсій і страхових виплат, незалежно від категорії.

При цьому, за будь-яких розрахунків, підвищення пенсій становитиме не менше, ніж 100 грн.

Як повідомлялося, за попередніми розрахунками, розмір індексацій пенсій з 1 березня планувався на рівні 13%. Водночас в Мінсоцполітики наголошували, що остаточна цифра буде порахована, коли надійдуть показники розміру середньої заробітної плати за 2023 рік.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство соціальної політики розрахувало коефіцієнт індексації пенсій з 1 березня 2024 року – виплати збільшать на 7,9%.

Кабмін Мінсоцполітики Пенсія Підвищення пенсії

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *