В Україні вже зафіксували 292 факти сексуального насильства з боку окупантів – Лубінець

В Україні вже зафіксували 292 факти сексуального насильства з боку окупантів – Лубінець 15.05.2024 18:06 Укрінформ В Україні на сьогодні зафіксовано 292 факти сексуального насильства, вчиненого окупантами під час повномасштабної війни.

Про це у Телеграмі повідомив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець за результатами виступу на заході спецдоповідачки ООН Еліс Едвардс на тему сексуальних катувань під час збройних конфліктів, передає Укрінформ.

«Наразі зафіксовано 292 факти сексуального насильства внаслідок збройного конфлікту. Найбільше злочинів окупанти вчинили у Херсонській, Донецькій, Київській і Харківській областях», – зазначив омбудсмен.

Лубінець заявив, що російські солдати не зважають ні на вік, ні на стать – вчиняють сексуальне насильство проти українських дітей, жінок, чоловіків.

«Наголосив, що наш пріоритет – допомога людині, а також співпраця з відповідними органами задля фіксування воєнних злочинів та збору доказів за міжнародними стандартами. Для України важливо, аби дії злочинця були доведені та покарані», – заявив Лубінець.

За його словами, спецдоповідачка ООН заявила про свою готовність сприяти у розслідуванні випадків сексуальних тортур та насильства через збройну агресію РФ.

«Запевнив спецдоповідачку, що ми готові і надалі співпрацювати та підтримати її візит до України для збору необхідних відомостей. Ми маємо робити все, щоб захистити й полегшити страждання тих, для кого ця війна змінила життя на «до» і «після», – наголосив омбудсмен.

Як повідомлялося, станом на 4 березня українські правоохоронці розслідували 274 випадки сексуального насильства під час війни.

ООН Війна Війна з Росією Сексуальне насильство Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *