В Україні відзначають День вишиванки

В Україні відзначають День вишиванки 16.05.2024 09:24 Укрінформ У третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки.

Про це повідомляє Укрінформ.

Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці.

У 2014 році свято вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, а й за межі самої України.

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, щоби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – це органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

***

Посол Європейського Союзу в Україні Катеріна Матернова привітала українців з Днем вишиванки і побажала, щоб цей оберіг додав внутрішньої наснаги, аби вистояти в часи загарбницької війни.

Відеопривітання дипломат оприлюднила у соцмережі Х, передає Укрінформ. 

Посол ЄС зазначила, що День вишиванки – ще один яскравий український вияв багатовікових традицій, ідентичності та культурного коду.

"Вишиванка – це не просто елемент одягу. Це символ, який упродовж століть уособлював дух українського народу. Це оповідь історії опору, коли її носили відкрито на знак протесту проти деспотичного радянського режиму, всупереч прогнозам і залякуванням. Вона свідчить про живучість традицій та стійкість української культури, адже старші покоління вишивають цей стрій, аби передати його молодшим і захистити їх від лиха. Нехай одягнута сьогодні вишиванка додає нам внутрішньої наснаги, щоб вистояти в часи нинішньої загарбницької російської війни", – сказала Матернова.

Happy Vyshyvanka Day🇺🇦! Let's honour this symbol of resilience, passed down through generations. Today, it's a reminder of strength as we stand united against Russian brutal aggression. #SlavaUkraini
⁦@EUDelegationUA⁩ pic.twitter.com/xJ8vhlXKEB

— Katarina Mathernova 🇪🇺 (@kmathernova) May 16, 2024

Вона додала, що у день нашої перемоги разом з мільйонами людей одягне вишиванку.

***

Президент Литви Гітанас Науседа і його дружина Діана вбрались у вишиванки і привітали українців.

On #Vyshyvanka Day, Ukrainians celebrate their rich culture and honor the strength of 🇺🇦nation.⁰
Vyshyvanka, part of 🇺🇦 national costume, is said to have the power to protect from harm & bring good luck. May it help bring 🇺🇦 victory closer!
@ZelenskyyUa, Happy Vyshyvanka Day! pic.twitter.com/cLqfglr5Oy

— Gitanas Nausėda (@GitanasNauseda) May 16, 2024

"У День вишиванки українці відзначають свою багату культуру та вшановують силу української нації. Кажуть, що вишиванка як частина українського національного костюма має силу захищати від біди та приносити удачу. Нехай допоможе Україні наблизити перемогу! Президенте Зеленський, з Днем вишиванки!" – написав Науседа у соцмережі X.

Євросоюз Вишиванка День вишиванки Катаріна Матернова

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *