В Україні та у світі вшановують пам’ять жертв Голокосту

В Україні та у світі вшановують пам’ять жертв Голокосту 27.01.2024 09:40 Укрінформ Сьогодні, 27 січня, в Україні та міжнародна спільнота вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Про це передає Укрінформ.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який відзначається щорічно 27 січня, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», – йдеться у Резолюції Генасамблеї ООН від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.

27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали «загрозою» або «неповноцінними». Близько 1,5 мільйона з них були вихідці з території сучасної України.

«Утім, останній рік війни Росії проти України виразно засвідчив, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення.

Необхідний мінімум – активне осмислення та діалог, щоб сприяти постійній свідомості у принаймні значної частини суспільства того, як діють механізми соціальної агресії. А ще – уважність з боку міжнародних інституцій до системних порушень прав людини авторитарними режимами, щоб не бути засліпленими й заскоченими зненацька тим, що людиноненависницька ідеологія загорнулася в нову, неочевидну, обгортку. І звісно – неможливо запобігати повторенню геноцидів у майбутньому без рішучого і справедливого засудження та покарання організаторів і виконавців подібних злочинів сьогодні. І без власне готовності діяти на випередження», – зауважують в Інституті національної пам'яті.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу з боку російських загарбників.

Так, 1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів нацистами в урочищі Бабин Яр у Києві близько 100 тис. цивільних громадян і військовополонених, серед яких були євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова, було скоєно ракетний удар РФ по Бабиному Яру, що є символом Голокосту в Східній Європі.

У 2022 році російські снаряди також влучили у центральний монумент меморіалу Дробицький Яр у Харкові, відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму.

***

Збройні сили України висловили солідарність з Армією оборони Ізраїлю у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

«27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Збройні Сили України у цей трагічний та пам’ятний день солідаризуються з братами й сестрами з Армії Оборони Ізраїлю! Збройні Сили України віддають шану пам’яті шести мільйонам людських життів, втрачених у період безпрецедентної аморальності та жорстокості нацистів, породжених нелюдськими комуністичними практиками кремлівських попередників, які продовжуються сьогодні в Україні під час геноциду українського народу росіянами під час широкомасштабного вторгнення російської федерації. Ми стоїмо на засадах відданості протидії антисемітизму, расизму, рашизму та іншим формам тероризму та нетерпимості», – повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у Фейсбуці.

«Росія цинічно, брехливо та маніпулятивно створила та продовжує розпалювати ненависть до України та українців та інших народів за зразком нацонал-соціалізму. росія втілює тоталітарну імперську політичну ідеологію, побудовану на теоріях антисемітизму, антиукраїнізму, багатьох інших анти-…. та расовій зверхності. Результати індоктринації чим є засвідчені тисячі вбитих, страчених, закатованих, зґвалтованих жерт воєнних злочинів, злочинів геноциду, злочинів проти людяності та злочинів агресії проти України та українського народу, вчинених росіянами в Україні з 2014 року. Найгірші терористичні режими беруть це за зразок», – наголосили у Генштабі.

Голокост Пам'ять

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *