В Україні працюють 3,5 тисячі саперів, але цього недостатньо – Мінекономіки

В Україні працюють 3,5 тисячі саперів, але цього недостатньо – Мінекономіки 21.01.2024 12:17 Укрінформ В Україні на сьогодні працює 3,5 тисячі саперів, але цього недостатньо для розмінування забруднених вибухонебезпечними предметами територій.

На цьому наголосив у інтерв’ю Укрінформу заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, який координує напрям гуманітарного розмінування.

Посадовець зазначив, що за останніми даними зараз в Україні працює 3,5 тисячі саперів.

«Але уявіть собі, 3,5 тисячі саперів – людей, що знають, як розміновувати. Це надзвичайно велика цифра, але цього для нас недостатньо. Мені здається, що якщо ми навіть з усього світу зберемо всіх саперів або навчених людей, які можуть розмінувати, і привеземо в Україну, це все одно буде недостатньо», – сказав Безкаравайний.

За його словами, в Україні діють урядові та неурядові оператори протимінної діяльності. Останніх налічується близько 15.

«Ринок є, є потреба, є ті, хто готові платити гроші, є ті, хто готові працювати на цьому ринку. І є світове співтовариство, експертне середовище, яке говорить, що такого у світі – 40 років вони займаються розмінуванням в усьому світі, всюди були – ніколи не бачили. І тому завдання уряду і конкретно Мінекономіки – сформувати сталі відносини між тими, хто хоче замовити цю послугу і готовий за це заплатити, і тими, хто хоче надати цю послугу згідно з ДСТУ, державними стандартами України», – пояснив Безкаравайний.

Щоб стати оператором протимінної діяльності, необхідно мати належно зареєстровану юридичну особу в Україні. При цьому навіть не займаючись безпосередньо розмінуванням, компанія може мати статус оператора протимінної діяльності, «тому, що вона буде їхати в село, розповідати людям, як не треба взаємодіяти з небезпечними предметами тощо», зауважив посадовець.

«Якщо компанія хоче бути більш просунутим оператором протимінної діяльності, наступний левел (рівень – ред.) – технічне обстеження території. Збирають докази наявності небезпеки на території, наносять на карту і так ідентифікують ці небезпечні ділянки. Третій рівень – очищення району ведення бойових дій, технічне обстеження тощо. Залежно від тої процедури, яку будуть виконувати, треба мати певний перелік обладнання і кваліфікованих людей. Під цю процедуру пишуть стандартну операційну процедуру. Під цю процедуру показують наявність техніки, обладнання і кваліфікованого персоналу. Коли це все оцінять, видають сертифікат: шановний, ви – оператор протимінної діяльності. Операторів протимінної діяльності, які не є частиною уряду, якщо я не помиляюсь, наразі близько 15», – уточнив заступник міністра.

Як повідомляв Укрінформ, 12 січня Коаліція з розмінування на чолі з Литвою на підтримку України зустрілася у Вільнюсі, щоб обговорити потреби Києва та можливий внесок партнерів. У зустрічі взяли участь представники Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України, а також представники 19 країн-партнерів, до яких по відеозв'язку приєдналися представники шести інших країн.

Мінекономіки Розмінування Вибухівка Сапери

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *