В Україні набув чинності закон про пробаційний нагляд

В Україні набув чинності закон про пробаційний нагляд 28.03.2024 13:53 Укрінформ Сьогодні набув чинності закон про запровадження в Україні нового виду кримінальних покарань – пробаційного нагляду.

Як передає Укрінформ, про це інформують у Центрі пробації.

«Сьогодні, 28 березня 2024 року, набуває чинності Закон України № 3342-ІХ «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань», – ідеться в повідомленні.

У Центрі пробації наголошують, що «це початок нової ери в системі кримінальної юстиції України».

Зазначається, що новий закон охоплює понад 140 статей Кримінального кодексу України, за якими тепер може призначатись пробаційний нагляд.

Пробаційний нагляд полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.

Як повідомлялося, 23 серпня 2023 року Верховна Рада ухвалила закон щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану, який запроваджує пробаційний нагляд як самостійний різновид кримінального покарання (законопроєкт № 9185).

У вересні минулого року Президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Фото ілюстративне

Закон Пробаційний нагляд

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *