В Україні цифровізують висновок про стан здоров’я для прийомних батьків

В Україні цифровізують висновок про стан здоров’я для прийомних батьків 30.04.2024 02:25 Укрінформ В Україні готують до впровадження новий цифровий інструмент – медичний висновок щодо результатів медичного огляду кандидата в сімейні форми виховання.

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики, передає Укрінформ.

«МОЗ, НСЗУ, Мінсоцполітики і Нацсоцслужба за ініціативи Офісу Президента та першої леді оптимізують процес медичного огляду та впроваджують новий цифровий продукт — медичний висновок щодо результатів медичного огляду кандидата в сімейні форми виховання», – йдеться в повідомленні.

Сьогодні висновок видається лише в паперовій формі після проходження огляду у п’яти лікарів та отримання окремої довідки від психіатра і нарколога. Потім ці документи потрібно подати до служби у справах дітей разом із заявою або завантажити в «Дію», якщо кандидат подає заяву онлайн, і пізніше надати оригінали службі.

Планується, що після запуску цифрового висновку медогляд починатиметься з сімейного лікаря або терапевта, які координуватимуть процес і спрямовуватимуть до профільних лікарів лише за потреби.

Увесь процес супроводжуватиметься та фіксуватиметься в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ), забезпечуючи прозорий та об'єктивний огляд. Вже за результатами огляду сімейний лікар сформує в системі цифровий медичний висновок.

У Мінсоцполітики зауважують, що цей цифровий документ уможливлює обмін інформацією між медичною та соціальною стороною, і подавати зайві папери не доведеться. А сам медогляд стане швидшим.

Також уряд вже працює над оптимізацією процесу щорічного огляду дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і впровадженням відповідного цифрового медичного висновку.

Як повідомлялося, МОЗ ухвалило єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку. Відтепер всі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря.

Діти Медицина Мінсоцполітики Україна

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *