Тепло, вода і вивезення сміття: за ненадані комунальні послуги буде перерахунок

Тепло, вода і вивезення сміття: за ненадані комунальні послуги буде перерахунок 08.02.2024 10:21 Укрінформ Українцям перераховуватимуть вартість комунальних послуг за період їх ненадання, надання в неповному обсязі або невідповідної якості.

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Кабінетом Міністрів України за ініціативи Міністерства відновлення затверджено постанову щодо здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості. Новий порядок перерахунку стосується послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, а також управління побутовими відходами», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що перерахунок здійснюється в разі відхилення параметрів послуг від установлених законодавством та договорами про надання послуг: зниження температури теплоносія та гарячої води, а також невідповідності їх тиску на вході в будинок; зниження температури повітря у приміщеннях споживача; перерв у наданні послуг, у тому числі через перевищення строків проведення аварійно-відновлювальних робіт тощо.

Згідно із документом, виконавець самостійно здійснюватиме перерахунок протягом одного місяця, що настає за розрахунковим періодом, а також має сплатити споживачеві штраф у порядку та розмірі, що визначені законодавством або договором.

Також в Мінвідновлення підкреслюють, що перерахунок здійснюється незалежно від наявності у споживача заборгованості за відповідну послугу. Сума перерахунку та неустойки (штрафу) за порушення умов договору зараховується споживачу в погашення заборгованості за фактично спожиті послуги, а у разі відсутності заборгованості — в оплату майбутніх платежів.

Норми зазначеного порядку не застосовуються на тимчасово окупованих територіях та територіях, на яких ведуться (велися) бойові активні дії.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що до кінця цьогорічного опалювального сезону комунальні тарифи для населення на електрику, газ та тепло не змінюватимуться.

Кабмін Комунальні послуги Штраф

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *