Стратегія ветеранської політики є «живим» документом і буде адаптуватися до нових викликів – Калмикова Ексклюзив 05.12.2024 09:46 Укрінформ Стратегія ветеранської політики є динамічним і гнучким документом, який оновлюватиметься відповідно до потреб ветеранів.
Про це сказала міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова в інтерв'ю Укрінформу.
“Стратегія затверджена до 2030 року, але план заходів розроблений до 2027 року, а далі буде оновлюватися. Зміни у зовнішній ситуації та потребах ветеранів вимагають постійного моніторингу і коригування Стратегії”, – сказала Калмикова.
Вона підкреслила, що цей документ є “живим” і буде адаптований до нових викликів.
Крім того, за її словами, затверджена Кабінетом міністрів стратегія є революційним кроком у формуванні подальших дій щодо підтримки українських ветеранів.
"До цього в Україні не існувало жодного документа, що визначав би вектор державної та місцевої політики в цій сфері. Така Стратегія встановлює правила і напрямок як для центральних органів виконавчої влади, які беруть участь у реалізації ветеранської політики, так і для місцевих органів самоврядування", – сказала Калмикова.
Вона зазначила, що після затвердження Стратегії кожен центральний орган виконавчої влади та обласні військові адміністрації мають розробити свої плани реалізації ветеранської політики, які надалі будуть спільно відпрацьовуватися.
За словами міністра, у документі вводиться поняття добробуту, оскільки всі заходи, які держава проводить для ветеранів та їхніх родин, спрямовані на досягнення добробуту.
"Цей документ має три основні мети: перша — відновлення військового капіталу та досягнення добробуту ветеранами; друга — повага та вшанування ветеранів; третя — зміцнення обороноздатності. Це різні частини комплексної системи", – зауважила очільниця Мінветеранів.
Калмикова підкреслила, що важливим аспектом є відновлення фізичного та ментального здоров'я ветеранів.
"Тому ми зараз працюємо з Міністерством охорони здоров’я та Координаційним центром у межах програми ментального здоров'я нації. У цих напрямках ми працюємо над покращенням первинної медичної допомоги, залученням більш кваліфікованих спеціалістів для психологічної підтримки ветеранів та створенням програм для занять спортом як важливого елементу психосоціальної реабілітації", – поінформувала міністерка.
Повна версія інтерв'ю буде оприлюднена незабаром на сайті Укрінформу.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів 29 листопада схвалив Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року та затвердив операційний план щодо її реалізації.
Ветерани війни Міністерство у справах ветеранів Наталія Калмикова
Источник: www.ukrinform.ua