Справа про підкуп віцепрем’єра: ВАКС змінив запобіжний захід одному з підозрюваних

Справа про підкуп віцепрем’єра: ВАКС змінив запобіжний захід одному з підозрюваних 25.04.2024 18:18 Укрінформ Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід з нічного домашнього арешту на взяття під варту з внесенням 20 млн грн застави одному з учасників схеми у справі спроби підкупу топпосадовця у сфері відновлення.

Як передає Укрінформ, про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила у Фейсбуці.

«25 квітня Апеляційна палата ВАКС частково задовольнила апеляційну скаргу прокурора САП на рішення слідчого судді від 3 квітня, яким до одного зі співучасників схеми надання неправомірної вигоди віцепрем’єр-міністру застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту», – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що колегія суддів АП ВАКС погодилась з доводами прокурора САП, скасувала ухвалу слідчого судді та постановила нову, якою змінила підозрюваному запобіжний захід з нічного домашнього арешту на тримання під вартою з альтернативою внесення 20 млн грн застави.

У САП нагадали, що 28 березня спільно з НАБУ повідомили про підозру пособнику директорки державного підприємства та фактичного власника приватного товариства-забудовника, яких викрили на наданні неправомірної вигоди віцепрем’єр-міністру. Дії особи кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв Укрінформ, САП оскаржить рішення Вищого антикорупційного суду про нічний домашній арешт одному з учасників схеми у справі щодо спроби підкупу топпосадовця у сфері відновлення.

24 листопада 2023 року ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 100 млн грн застави до власника приватного товариства-забудовника, якого підозрюють у спробі підкупу керівництва Мінвідновлення.

НАБУ і САП спільно з віцепрем'єр-міністром з відновлення України – міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України викрили власника приватного товариства на пропозиції неправомірної вигоди у вигляді нерухомості у зведених ним новобудовах загальною площею понад 5200 кв. м орієнтовною вартістю понад 170 млн грн.

За це топпосадовець мав залишити в силі укладені з товариством угоди щодо будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Мінвідновлення, а також сприяти отриманню дозвільних документів та необхідних погоджень.

На момент викриття злочину детективи та прокурори задокументували оформлення на довірену особу 15 квартир у Києві.

Окрім власника товариства про підозру повідомили керівниці держпідприємства.

28 березня 2024 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру ще одному співучаснику схеми надання неправомірної вигоди віцепрем’єр-міністру.

Арешт САП Суд Підкуп

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *