Сьогодні відзначається День захисту дітей 01.06.2024 10:02 Укрінформ Міжнародний день захисту дітей відзначається 1 червня.
Про це повідомляє Укрінформ.
День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше його відзначили у 1950 році в 51 країні світу. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.
Ставлення до дітей у різні часи не завжди було однаковим, тож до необхідності їх захисту, їхніх прав суспільству потрібно було пройти певний період розвитку, еволюціонувати.
У 1924 році Ліга Націй прийняла Женевську декларацію прав дитини. У той час права дітей розглядалися переважно у контексті заходів, яких необхідно було вжити щодо рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми.
У 1959 році Організація Об’єднаних Націй ухвалила Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. Утім, Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року мали лише декларативний та рекомендаційний характер, для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тож постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей.
У цьому зв'язку перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко наголосив, що Україна буде звертати увагу на злочини Російської Федерації проти найменших громадян і закликати світ діяти, адже українські діти мають повернутися додому, а винні понести відповідальність.
«У Міжнародний день захисту дітей ми будемо робити те, що і в будь-який інший – звертати увагу на злочини Російської Федерації проти найменших громадян України. І закликати світ діяти — діти мають повернутися додому, а винні понести відповідальність за все», – написав Корнієнко у Фейсбуці.
Він підкреслив, що у дітей України мало бути щасливе дитинство, садочок і школа, нові знайомства на майданчику та дослідження світу, але російський агресор викрав всі ці можливості: «Через нього наші діти навчилися розрізняти звуки ППО, «шахедів» і балістики. Вони прокидаються не через будильник чи обійми батьків, а повітряну тривогу і знають, де розташовуються укриття. Не їм будуть розповідати на уроках в майбутньому про події останніх двох років, а вони».
Перший віцеспікер українського парламенту акцентував, що більше ніж за два роки повномасштабного вторгнення Росії понад 500 дітей загинули, понад 1000 поранені, понад 2000 зниклі, понад 19 000 українських дітей були депортовані та примусово переміщенні.
«Ми не повернемо вкрадене дитинство чи життя, на жаль. Але можемо зупинити те, що продовжує чинити ворог, й забезпечити справедливість заради тих, хто вже не з нами. І заради тих, хто житиме та розбудовуватиме вільну і сильну Україну», – наголосив Корнієнко.
Як повідомляв Укрінформ, російські війська від початку повномасштабної війни в Україні вбили 550 дітей і ще щонайменше 1364 дітям завдали поранень.
Фото ілюстративне
Діти Україна Війна Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua