Ще семеро українських дітей змогли виїхати з окупованих територій

Ще семеро українських дітей змогли виїхати з окупованих територій Фото 03.04.2024 17:42 Укрінформ З тимчасово захоплених частин Запорізької та Херсонської областей виїхали з родинами ще семеро дітей.

Як передає Укрінформ, про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Фейсбуці.

«Дехто з сімей пережив справжнє жахіття в окупації і став свідком того, як росіяни мародерили будинки місцевих мешканців, змушували брати російські паспорти, вчиняли насильство над українцями, змушувати дітей навчатися у школі за канонами «руского міра». А родини, де є хлопці-підлітки виїжджали з ТОТ, аби їх дітей згодом не забрали до російської армії», – зазначив Лубінець.

Батьки дітей у Центрі захисту прав дитини озвучили, що перспективи майбутнього на ТОТ не вписуються в подальше бачення життя їх сімей, тож ухвалили рішення виїхати на підконтрольну Україні територію.

«Тож нині з ними спілкуються і допомагають представники нашого офісу, державні структури та благодійні організації. Попереду чимало роботи: відновлення документів, влаштування дітей у навчальні заклади та гуртки, пошуки роботи та ін. Тож шлях адаптації має бути легшим, адже спеціалісти надаватимуть необхідну медичну, психологічну, гуманітарну та соціальну допомогу, а відповідні держоргани зафіксують з їх слів факти російських злочинів, свідками яких вони стали», – підкреслив Лубінець.

Він подякував за підтримку Координаційному центру з розвитку сімейних форм виховання та догляду дітей, БО «Благодійний фонд «Рокада», ГО «Вірний шлях-Харків», Благодійному фонду «Посмішка ЮА», ЮНІСЕФ та БФ «Голоси дітей».

Як повідомляв Укрінформ, 22 березня в Україну за посередництвом держави Катар вдалось повернути ще дев’ятьох дітей.

Фото: Facebook Дмитра Лубінця

Діти Окупація Омбудсмен Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *