Рух «Єдині» за два роки допоміг опанувати українську мову понад 440 тисячам людей

Рух «Єдині» за два роки допоміг опанувати українську мову понад 440 тисячам людей 21.04.2024 13:01 Укрінформ За два роки діяльності Всеукраїнський рух «Єдині» забезпечив умови для опанування української мови для більш ніж 440 тисяч людей, наступна мета проєкту – допомогти мільйону людей.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«У будівлі Київської міської державної адміністрації відзначили другу річницю діяльності руху «Єдині». На неї завітав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв», – ідеться в повідомленні.

У своєму вітальному слові він зазначив, що без мови немає нації, а є лише населення. «А ми не хочемо і не будемо такими, бо саме цього хоче ворог. Кожен на своєму місці боронить сьогодні право бути українцем, тому сьогодні я щиро дякую і вклоняюся їм», –додав Карандєєв.

Відбулося також нагородження близько 100 волонтерів руху «Єдині» подяками та відзнаками за дворічну роботу й підтримку людей у переході на українську мову.

До присутніх також звернулися співзасновник руху Іван Капелюшник та операційна директорка Софія Денисюк.

«Мова – це наш орнамент, наша база, вона є невіддільною частиною культури, невіддільною частиною історії України та тією основою, яка дає нам цілісність та можливість бути єдиним монолітним суспільством, яке не буде дозволяти ворогові нас нищити зсередини», – зауважив Капелюшник.

Як зазначила Денисюк, сьогодні з рухом «Єдині» працює 35 членів команди, понад 500 волонтерів і 22 зіркові амбасадори. Команда провела понад 40 онлайн-курсів, організувала 7800 зустрічей у 305 розмовних клубах української мови у 35 територіальних громадах України та в 11 містах за кордоном: Польщі, Чехії, Литві, Фінляндії, Нідерландах, Великій Британії, Німеччині та Кіпрі.

Окрім Карандєєва учасників привітали заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк та уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За словами Старостенко, мова є кодом нації, зброєю та елементом національної безпеки.

«Мені надзвичайно приємно, що ці два роки ми тісно співпрацюємо із рухом «Єдині», тому що це дійсно завзяті та вмотивовані молоді люди з усієї країни, вони є рушійною силою популяризації української мови не тільки в Україні, а і за кордоном», – зазначила вона.

Як повідомлялося, Всеукраїнський рух «Єдині» – проєкт, який об’єднує українську спільноту у прагненні вивчати мову, гуртує волонтерів, знавців української мови, лідерів думок, психологів у єдиній меті – поширення української мови в Україні й за кордоном.

Фото: МКІП

Україна Українська мова МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *