Росія відмовилася обміняти полонених католиків і мусульман на пропозицію України – Лубінець

Росія відмовилася обміняти полонених католиків і мусульман на пропозицію України – Лубінець 09.04.2024 16:35 Укрінформ Росія відмовилася здійснити ініційований Україною обмін військовополоненими, які сповідують іслам та є католиками.

Як передає Укрінформ, про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у Телеграмі. 

«Завтра мусульмани світу відзначатимуть закінчення посту – Ораза-Байрам. До того ж 31 березня католики відзначали Великдень. З цієї нагоди Україна стала ініціатором здійснення обміну військовополоненими, котрі сповідують іслам та є католиками», – зауважив омбудсмен.

За його словами, була запропонована формула обміну 1 до 4, в який кількість повернутих полонених Росії перевищувала б кількість повернутих української сторони.

Так, у списку, який запропонувала Україна до обміну російській стороні, був один католик і 146 мусульман, однак запропоновані списки РФ проігнорувала.

«Як бачимо, навіть послання Папи Римського не додало мотивації росіянам здійснити обмін ні за формулою «всіх на всіх», ні за інших умов», – наголосив Лубінець.

Крім того, омбудсмен зауважив, що попри таку нерозумну поведінку російської сторони, Україна висловлює свою готовність до здійснення обміну за формулою «всіх на всіх» із нагоди відзначення православного Великодня.

«Тож таку пропозицію й відправили російській стороні. Я також до неї долучаюся і зі свого боку додатково звернуся до уповноваженої з прав людини у РФ Т. Москалькової», – зазначив Лубінець.

Як повідомляв Укрінформ, Папа Римський Франциск у традиційному Великодньому посланні Urbi et Orbi згадав про російсько-українську війну та висловив побажання про загальний обмін усіма полоненими між Росією та Україною.

Мусульмани Обмін Україна Росія Військові Полонені Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *