Росія незаконно утримує понад 7000 цивільних – Центр громадянських свобод

Росія незаконно утримує понад 7000 цивільних – Центр громадянських свобод 14.03.2024 14:09 Укрінформ Російська Федерація незаконно утримує понад 7000 цивільних на окупованих територіях та на території РФ.

Про це повідомила на презентації Стратегії звільнення цивільних в'язнів і пошуку безвісти зниклих внаслідок російської агресії в Медіацентрі Україна – Укрінформ голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Вона зауважила, що від початку повномасштабної війни Росії проти України лише 160 цивільних звільнили під час обмінів полоненими (дані станом на 4 січня 2024 року).

Олександра Матвійчук

Зазначається, що деяких з них затримали за опір, але жодних звинувачень не висунули, і до них адвокат не має доступу. З багатьма цивільними жорстоко поводяться, їх катують, а місця їхнього утримання приховують, сказав доктор політичних наук, член експертної ради Центру громадянських свобод Михайло Савва.

Він зауважив, що є дані про 200 цивільних, яких засуджено після початку повномасштабного вторгнення, або вони перебувають у судових процесах, і ця цифра збільшується. «Ці кримінальні справи сфальшовані на 100 відсотків. Всі ці випадки, які ми знаємо, це звинувачення людей, які не скоїли жодних злочинів. Там навіть перелік статей кримінального кодексу, за яким їх засуджують, каже нам про фальсифікацію», – сказав експерт і навів приклад звинувачення: «навчання з метою терористичної діяльності», яке звучить досить підозріло. На його думку, має бути ще одна категорія воєнних злочинців – це судді, прокурори та слідчі, які фальсифікують кримінальні справи як щодо військовополонених, так і щодо цивільних.

Михайло Савва

Щодо питання про долю цивільних, зокрема журналістів Дмитро Хилюка та Вікторії Рощиної, представниця Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Вікторія Петрук зауважила, що основна проблема у тому, що утримуюча сторона не інформує щодо долі цих людей. «На жаль, ми можемо лише здогадуватись, збирати інформацію, яку ми отримуємо від звільнених. У нас є інформація про більше 20 журналістів, які є жертвами зникнення, або РФ підтвердила в якійсь спосіб що утримує їх. Але конкретної інформації немає, на жаль», – додала вона.

Вікторія Петрук

Як повідомляв Укрінформ, 29 лютого 2024 року ОБСЄ запустила «московський механізм» щодо свавільного позбавлення свободи українських цивільних громадян РФ. Це означає, що вже найближчим часом група незалежних міжнародних експертів розпочне розслідування злочинів, які вчиняє Росія щодо цивільних українців. У широкому мандаті місії – встановити факти позбавлення свободи на окупованих територіях і дослідити супровідні злочини, такі як катування чи нелюдське поводження. Підготовлений за результатами розслідування звіт стане важливим інструментом документування і доведення злочинів Росії на міжнародному рівні.

Фото Кирила Чуботіна

Росія Війна Затримання Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *