Рада врегулювала оформлення паспортів за кордоном через ДП «Документ»

Рада врегулювала оформлення паспортів за кордоном через ДП «Документ» 09.05.2024 16:37 Укрінформ Верховна Рада закріпила на законодавчому рівні можливість оформлення паспорта за кордоном через держпідприємство «Документ».

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Парламентарій уточнив, що проєкт №11017 ухвалено 236 голосами.

Законом закріплюється можливість одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів для виїзду за кордон.

Встановлюється безстроковий термін дії паспорта громадянина України у формі картки для осіб, які досягли 65 років.

Передбачено, що термінове оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта здійснюється не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети (замість 10 робочих днів).

Також документ усуває основні неузгодженості у законодавстві, пов’язані із зниженням віку (з 16 до 14 років) для оформлення паспорта громадянина України та із оформленням і видачею паспорта для виїзду за кордон особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Як повідомляв Укрінформ, раніше закордонні підрозділи державного підприємства «Документ» у тестовому режимі відновили видачу паспортів. Готові документи видаватимуть насамперед соціально вразливим категоріям громадян.

У 2023 році у закордонних філіях ДП «Документ» громадяни України оформили 530 тисяч паспортних документів.

Паспорт Документи

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *