Просування російської мови в Україні є частиною стратегії Кремля – експерт

Просування російської мови в Україні є частиною стратегії Кремля – експерт Ексклюзив 06.12.2024 00:01 Укрінформ Українська мова та її роль у суспільстві є важливим чинником протистояння агресії РФ. Тож просування російської мови є частиною стратегії Кремля зі зниження незалежності та посилення контролю над українцями.

Таку думку доктор політичних наук Володимир Кулик висловив в інтерв’ю Укрінформу.

«Робити Україну менш незалежною, менш небезпечною, більш контрольованою можна, зокрема, зробивши українців прихильними до Росії. Аби українці були зав’язаними на російський культурний простір, потрібна активна роль російської мови в повсякденному житті», – наголошує Кулик.

Він також звертає увагу на мовну політику, яка стає частиною війни: «Ми хочемо бути українськомовними, тому що Путін хоче бачити нас російськомовними. Путін хоче, щоб ми стали росіянами – ми хочемо бути українцями. І зараз є дуже чітке розуміння в переважної більшості українських громадян, що українськість означає україномовність».

Водночас експерт зазначає, що в постколоніальних країнах, на відміну від більшості західних держав, мова імперії часто панує в публічному просторі. Хоча в Україні все ще звучить багато російської, особливо в приватному житті, держава повинна захищати своє мовне виживання за будь-яких обставин.

Як повідомляв Укрінформ, Офіс уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати в українських містах-мільйонниках випадки порушення мовних прав громадян.

Уряд 15 березня схвалив розроблену Міністерством культури та інформаційної політики Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.

Кремль Українська мова Війна Російська мова Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *