Призначення пільгової пенсії за віком: Верховний суд звернувся з поданням до КСУ

Призначення пільгової пенсії за віком: Верховний суд звернувся з поданням до КСУ 22.03.2024 15:33 Укрінформ Пленум Верховного суду звернувся до Конституційного суду України з поданням щодо конституційності окремих положень пенсійного законодавства, які порушують принцип юридичної визначеності.

Про це у Фейсбуці поінформувала пресслужба Верховного суду, передає Укрінформ.

“Сьогодні пленум Верховного Суду вирішив звернутися до Конституційного Суду України з поданням щодо конституційності ст. 114, абзаців 2 і 3 п. 2 розд. XV Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, – зазначили у пресслужбі.

У ВС пояснили, що ці положення передбачають поетапне підвищення на 5 років віку виходу на пенсію на пільгових умовах з урахуванням відповідного стажу роботи та на пенсію за вислугу років для осіб, які працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці.

Доповідач із цього питання – суддя ВС у Касаційному адмінсуді Альберт Єзеров – заявив, що відповідно до положення п. 2 розділу XV Закону № 1058-IV в редакції до внесення змін Законом № 2148-VIII у осіб, які належать до цих категорій працівників, виникли легітимні очікування щодо реалізації права виходу на пенсію.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *