Посол України в Нідерландах вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Посол України в Нідерландах вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні Фото 08.05.2024 20:09 Укрінформ У День пам’яті та примирення посол України в Нідерландах Олександр Карасевич разом з мером міста Лейсден Герольфом Бауместером вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні у меморіальному комплексі Рустхоф.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, вони поклали білі троянди як символ миру на військовому кладовищі у Лейсдені.

Також участь у вшануванні пам'ять загиблих взяв пошуковець з Нідерландів Ремко Рейдінг, який опікується могилами та досліджує долі 865 похованих.

Посол України в Нідерландах вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні / Фото: Ірина Драбок, Укрінформ

У Нідерландах на кладовищі Рустхоф покояться 865 радянських солдатів, серед яких були й українці. Більшість з них були в’язнями концтабору Амерсфорт, створеного 1941 року. Частина з них померла від голоду та хвороб, решта була розстріляна у 1942 році. Меморіальний комплекс у пам’ять про загиблих було відкрито нідерландською владою у 1948 році.

Як повідомляв Укрінформ, у 2021 році у Нідерландах встановили особу українки, похованої на військовому кладовищі у Лейсдені.

Друга світова Нідерланди День пам’яті та перемоги

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *