Понад дві третини українських біженців у Чехії мають або шукають роботу

Понад дві третини українських біженців у Чехії мають або шукають роботу Дослідження 10.04.2024 01:35 Укрінформ У Чехії понад дві третини економічно активних біженців з України мають роботу або намагаються працевлаштуватися.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ), передає Укрінформ із посиланням на Radio Prague International.

У МОМ визначили, що 77% українських біженців є економічно активними, тобто мають роботу або активно її шукають. Більшість українських біженців становлять жінки. Часто вони мають високий рівень освіти, однак у Чехії їм вдалося знайти роботу тільки нижче від рівня їхньої кваліфікації.

Згідно із отриманими даними, велике значення для працевлаштування має володіння чеською мовою. Так, більше чотирьох п’ятих мігрантів, які говорять чеською, працевлаштовані. Найвищий рівень зайнятості серед тих, хто раніше працював в Україні механізаторами, слюсарями, водіями, майстрами або кваліфікованими сільськогосподарськими робітниками.

Згідно з дослідженням, майже третина українських біженців стикаються із фінансовими труднощами, оскільки не можуть покрити свої щоденні витрати. Проблеми виникають у пенсіонерів або тих, хто перебуває у декретній відпустці.

При цьому 56% біженців з України орендують житло, решта мешкають у гуртожитках, готелях та інтернатах.

За даними МОМ, 69% опитаних біженців хочуть повернутися в Україну і лише 12% повертатися не планують.

МОМ проводило опитування біженців упродовж минулого року.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Центру економічної стратегії, частка мігрантів, які планують повернутися в Україну, поступово скорочується. Нині цей показник становить 26%.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *