Полонені солдати з КНДР не є «розмінною монетою» для України – посол 23.03.2025 15:05 Укрінформ Україна розглядає питання полонених північнокорейських солдатів не як питання для переговорів чи обміну, а як питання, яке має вирішуватися на основі міжнародного права та гуманітарних принципів.
Про це у письмову інтерв’ю Yonhap заявив посол України в Республіці Корея Дмитро Пономаренко, передає Укрінформ.
«Україна не розглядає це питання (полонених солдатів з КНДР – ред.) як питання для переговорів. А радше як питання, яке має розглядатися в суворій відповідності до міжнародного права та гуманітарних принципів», – сказав він.
За словами Пономаренка, українська влада відповідально ставиться до всіх офіційних звернень і сигналів корейської сторони щодо долі полонених північнокорейських військовослужбовців, і бере до уваги занепокоєння уряду Південної Кореї.
Посол зазначив, що в обмін на свої «послуги» у наданні військової допомоги Росії Північна Корея, швидше за все, вимагала від Москви те, що їй потрібно, наприклад, передачу передових воєнних технологій чи іншу стратегічну підтримку.
Також він додав, що Південна Корея повинна усвідомлювати ці довгострокові наслідки для безпеки від участі Північної Кореї у російсько-українській війні.
«Лідерам Південної Кореї не варто забувати, що Пхеньян також використовує українську землю як полігон для випробування своєї зброї, яка може бути використана в майбутньому можливому протистоянні на Корейському півострові. У зв'язку з цим, я вважаю, що у Республіки Корея немає причин вагатися в розвитку повномасштабного військово-технічного співробітництва з Україною. Це питання інтересу як для Києва, так і для Сеула», — сказав Пономаренко.
З початку війни Південна Корея передає Україні лише нелетальну та іншу гуманітарну підтримку.
Зазначається, що у січні українська влада заявила, що військові взяли у полон двох північнокорейських солдатів під час бойових дій у Курській області Росії. Один із них висловив в інтерв’ю ЗМІ намір перейти до Південної Кореї.
Відтоді поширювалися спекуляції, що Україна може використати цих солдатів як «розмінну монету» для того, щоб Сеул надав Києву зброю для боротьби з Москвою.
Деякі оглядачі також висловили думку, що солдати з КНДР можуть бути використані як важіль впливу на поточні переговори між Сполученими Штатами та Росією щодо припинення війни в Україні.
Південна Корея стверджує, що готова надати їм захист і допомогу, якщо вони вирішать переїхати до країни, оскільки вони є її громадянами за Конституцією.
Як повідомляв Укрінформ, цього тижня міністри закордонних справ України і Південної Кореї Андрій Сибіга і Чо Тхе Юль обговорили ризики від співпраці Росії та КНДР для безпеки Європи і Корейського півострова.
КНДР Війна Полонені Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua