Підрозділи ЗСУ зможуть самостійно замовляти дрони та РЕБ через DOT-Chain Defense 09.12.2024 11:24 Укрінформ Державний оператор тилу розробляє модуль у системі DOT-Chain, через який здійснюватиметься забезпечення Збройних Сил БПЛА, РЕБ/РЕР та наземних роботизованих систем.
Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі Державного оператора тилу.
Як повідомили у відомстві, це рішення ґрунтується на успішному досвіді системи DOT-Chain, яка скоротила цикл постачання продуктів харчування для ЗСУ в 4 рази.
“DOT-Сhain дуже швидко розвивається і масштабує свій потенціал. Ще на етапі запуску я говорила, що ця система у майбутньому матиме змогу займатися не тільки замовленням на поставки харчування. І це майбутнє вже настало. Завдяки DOT-Сhain з’явиться можливість оперативно постачати дрони туди, де цього потребують військові, і в тих кількостях, які справді необхідні”, – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.
Як пояснили в пресслужбі, в DOT-Chain Defense підрозділи бригади зможуть самостійно обирати необхідні їм засоби, відповідно до наявних у них бюджетів. Передбачений функціонал дасть змогу встановити пряму взаємодію між виробниками та постачальниками БПЛА, РЕБ/РЕР, НРК (наземні роботизовані комплекси – ред.) та НСК (наземні станції керування – ред.), Державним оператором тилу і кінцевим користувачем – військовими.
З першої половини 2025 року запрацює саме функціонал збору потреби, який відбуватиметься наступним чином: кожен підрозділ бригади формує заявку відповідно до поставлених бойових завдань; відповідно до заявок від бригад ДОТ формує замовлення на виробників.
Наразі ДОТ уже проводить консультації з ринком, що дозволить значно покращити прогнозованість процесу закупівель для виробників заявлених засобів та закласти інструменти для масштабування їх виробництва на території України.
За словами радниці ІТ в ДОТ Альони Жужи, впровадження DOT-Chain Defense вплине не лише на швидке та якісне забезпечення українських захисників безпілотниками, засобами радіоелектронної боротьби та розвідки, наземними роботизованими системи та наземних станцій керування, а й дасть змогу вітчизняним виробникам збільшити обсяги виробництва, оскільки вони будуть чітко розуміти реальні потреби військових та на основі даних про замовлення розвивати ті чи інші напрямки.
В пресслужбі також зауважили, що завдяки повноцінному впровадженню DOT-Chain Defense підрозділи зможуть брати участь у формуванні заявок. Заявки формуватимуться безпосередньо підрозділами, які використовують засоби. Це підвищує точність та ефективність постачання. Крім того, це дозволить оптимізувати час та ресурси військових. Вони більше не витрачатимуть час на бюрократичну роботу. Система діджиталізує подачу заявок, моніторинг і звітність, дозволяючи зосередитися на виконанні бойових завдань.
Впровадження DOT-Chain Defense також дасть можливість швидко постачати критично важливі засоби, адже цифровізація скорочує час між формуванням потреби та поставкою, усуваючи бюрократичні затримки. Також буде збільшена прозорість та ефективність виробництва.
Виробники отримають чітке розуміння потреб ЗСУ, що зрештою оптимізує виробничі потужності, покращить якість продукції та пришвидшить її виготовлення.
Як повідомлялось, 11 вересня Державний оператор тилу презентував DOT-Chain — інноваційну ІТ-систему для управління тиловими потребами ЗСУ.
ЗСУ Військові Дрон
Источник: www.ukrinform.ua