Підприємства ЖКГ просять уряд переглянути підхід до бронювання працівників галузі

Підприємства ЖКГ просять уряд переглянути підхід до бронювання працівників галузі 16.12.2024 12:16 Укрінформ Водоканали і теплокомуненерго просять Кабінет міністрів забезпечити достатнє бронювання фахівців, що підтримують роботу систем життєзабезпечення міст.

Про це на пресконференції в Укрінформі заявив президент асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький.

"Перше, просимо внести зміни до постанови уряду №76 (Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” – ред.) щодо спрощення умов бронювання до 100% працівників критично важливих підприємств. Друге – забезпечити відповідність двох критеріїв, що дозволяють бронювати працівників реальним умовам роботи підприємств водо-, тепло- та газопостачання", – сказав Новицький.

Крім того, підприємства сфери ЖКГ просять забезпечити фінансові умови, за яких вони відповідатимуть вимогам щодо оплати праці.

Директор "Укрводоканалекології" Олександр Шкінь наголосив, що у галузі водопостачання та водовідведення працює близько 60 тис. людей, з них близько 20 тис. – військовозобов'язані.

"З початку повномасштабної війни було мобілізовано близько 5 тис., їхній середній вік – 40 років. Це найпрацездатніші працівники", – зауважив Шкінь.

За його словами, через нові умови бронювання у галузі може залишитися 10-12 тис. працівників на всю країну, які зможуть фахово забезпечувати роботу водоканалів. Фінансові умови, в яких працюють водоканали, також складні: середня зарплата у галузі становить 15 тис. грн, що не відповідає критеріям визначення критичного підприємства.

Віцепрезидент міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло наголосив, що на підприємствах ТКЕ немає можливості підняти рівень зарплат через застарілі тарифи на послуги. Він повідомив, що асоціація вже направляла до Кабінету міністрів свої пропозиції щодо перегляду умов бронювання працівників галузі.

Присутні на заході представники підприємств ЖКГ звернули увагу на брак фахівців на своїх підприємствах. Зокрема, директор "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась повідомив, що на все місто у теплокомуненерго залишилося 6 зварювальників. "Якщо залишиться 3 зварювальники, то забезпечити функціонування міста буде неможливо", – зауважив Карась.

Директор Херсонводоканалу Олексій Савченко повідомив, що на каналізаційному господарстві міста зараз працює півтори бригади.

Як повідомлялося, Міністерство економіки на початку грудня оновило статус критично важливих підприємств для перших семи підприємств за новими критеріями. Із 1 грудня 2024 року бронювання працівників здійснюється виключно в електронному форматі через портал "Дія".

Мобілізація Уряд Водоканал Бронювання військовозобов’язаних

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *