Під час війни всі мають бути забезпечені роботою від держави – експерти

Під час війни всі мають бути забезпечені роботою від держави – експерти 14.05.2024 17:08 Укрінформ В Україні посилюють заходи стимулювання роботодавців до працевлаштування якомога більшої кількості громадян, адже під час війни держава має забезпечити роботою всіх.

Про це заявили в Укрінформі учасники круглого столу «Проєкт «Візія-2033»: Економіка військового часу – де брати робочу силу?».

«На мій погляд, стимулювання створення нових робочих місць дуже залежить від підтримки приватного бізнесу і максимального невтручання держави в його діяльність. Під час війни – це досить не просто, тому відповідну законодавчу базу треба напрацьовувати і реалізовувати поступово. Головне, що під час війни всі мають бути забезпечені роботою від держави, адже працююча економіка і власне виробництво, починаючи від голки з ниткою і закінчуючи ВПК, – це запорука нашої перемоги, це робочі місця і відповідно стимулювання ринку праці. На сьогодні, це наш пріоритет», – зазначив народний депутат України Олег Дунда.

В Україні сьогодні запроваджуються нові програми сприяння зайнятості населення, і одним із проактивних учасників цього процесу є Державна служба зайнятості, яка запускає програми з повернення на ринок праці осіб з інвалідністю, забезпечення робочими місцями внутрішньо переміщених осіб, адаптації учасників бойових дій на ринку праці, підтримки підприємницької діяльності. Відповідаючи реаліям сьогодення, ДСЗ з початку повномасштабного вторгнення запустила низку електронних сервісів та дистанційних послуг для населення.

«Сьогодні більшість послуг доступні онлайн через портал «Дія», вебсайт Державної служби зайнятості та електронні кабінети як для пошукачів роботи, так і для роботодавців. А ще разом з провідними кадровими агенціями ми створили найбільшу в країні базу вакансій та резюме – Єдиний портал вакансій, на якому зареєстровано понад 240 тисяч пропозицій від роботодавців», – розповіла заступниця директора ДСЗ Валентина Рибалко.

Водночас всі експерти погоджуються з тезою про те, що у найближчі роки Україна відчуватиме великий брак робочої сили у всіх сферах економіки. Як підкреслив завідувач відділу моделювання соціально-економічних процесів і структур Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Володимир Саріогло, головним чинником дефіциту залишатиметься демографічний фактор, а саме зовнішня та внутрішня міграція населення.

На переконання співзасновника HRD Club Ukraine Дмитра Дегтяра, вирішення цієї проблеми буде залежати від зміни підходів в управлінні персоналом на рівні законодавства, що стане можливим лише при допомозі держави та у тісній співпраці з бізнесом.

«Саме поєднання досвіду бізнесу та потреб держави дасть можливість впровадити реальні кроки по вирішенню питання міграції, утримання та повернення українців, працевлаштування ветеранів, перенавчання людей під інші професії», – сказав експерт.

Резюмуючи дискусію, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник наголосив, що головним завданням держави на даний момент залишається забезпечення потреб армії, без чого неможливо досягнути позитивних результатів у війні.

«І робоча сила, яка працює на військові потреби, повинна бути добре забезпечена, вмотивована та заброньована від мобілізації», – сказав він.

Як повідомлялося, Національний банк України прогнозує зниження рівня безробіття у 2024 році до 14,2% проти 18,2% в минулому році через швидке зростання попиту на працівників в умовах обмеженої пропозиції.

Фото Кирила Чуботіна

Економіка Війна Робота Безробіття Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *