Основним правилом роботи журналістів наразі має бути «не нашкодь» – НСЖУ 18.12.2024 19:01 Укрінформ Наразі основним правилом роботи журналістів має бути «не нашкодь», і важливо розуміти, що матеріали, які створюють медійники, можуть бути використані ворогом, коли журналісти того не чекають.
Про це під час Всеукраїнської онлайн-конференції «Уроки 2024: про стійкість українських медіа» сказав секретар НСЖУ, офіцер відділу зв’язків з громадськістю управління комунікацій ОК «Захід» Володимир Данилюк, передає кореспондент Укрінформу.
«Основний рецепт – не нашкодь. Тобто, не нашкодь – це для журналіста має бути альфа і омега всієї роботи. Ми маємо розуміти, що кожен із нас, кожне наше слово, кадр, звуковий супровід тощо може бути використаний ворогом навіть тоді, коли ми цього не чекаємо», – заявив він.
Данилюк надав кілька порад щодо роботи журналістів у зоні бойових дій.
«Звичайно, кожен керівник медіа, який відправляє людей у зону бойових дій, мусить насамперед подбати про те, щоб люди були захищеними, навченими, підготовленими. Але не забувайте, що ви (як журналісти – ред.) теж маєте – кожен, хто б туди не їхав, особливо ті, хто їде туди вперше – дотримуватися тих правил, про які розказували (різні структури – ред.). Є правила роботи журналіста у зоні бойових дій, і, будь ласка, дотримуйтесь їх», – зазначив секретар НСЖУ.
Офіцер відділу зв’язків з громадськістю управління комунікацій ОК «Захід» пояснив, що серед іншого, категорично заборонено користуватися відкритими каналами зв’язку.
«Багато виникає питань у журналістів особливо на якісь дражливі теми, резонансні події. Моя рекомендація з практичного досвіду – просто не лінуйтеся, відправляйте офіційні запити. Завжди є електронні пошти, якісь канали комунікації з тими чи іншими військовими частинами, органами військового управління, і вам надійде відповідь», – сказав він.
Данилюк розуміє, що інколи інформацію або коментар журналісту потрібно почути якнайшвидше. Разом з тим він наголосив: при цьому потрібно розуміти, що в армії є свої певні процедури, стандарти, накази і це потрібно враховувати.
«Щодо специфіки роботи пресофіцера бригади – зрозумійте, де вони служать. Інколи ви захочете зараз зкомунікувати з кимось із них, а вони, наприклад, у Часовому Ярі або ще у якійсь гарячій точці. І їм незручно, або часом і неможливо виходити у взаємодію. Але дуже важливо (все одно – ред.) підтримувати цей зв’язок. І якщо виникають якісь серйозні питання, то найкраще – це відправляти офіційно (їх – ред.) запитом, і тоді ви отримаєте кваліфіковану відповідь», – зазначив Данилюк.
Окремо він нагадав, що кожен рід військ має свою вертикаль комунікацій.
«Наприклад, кожен ТЦК має пресофіцера і солдата-фотографа – це люди, які можуть безпосередньо по всіх областях увійти з вами у взаємодію. Якщо якісь проблеми можуть виникнути, то вони знають, до кого звернутися, щоб допомогти», – заявив секретар НСЖУ.
Офіцер відділу зв’язків з громадськістю управління комунікацій ОК «Захід» висловив думку, що навіть наприкінці третього року повномасштабної війни комунікація між військовими і журналістами все одно потребує вдосконалення.
Як повідомлялося, 5 червня у Києві відбулася презентація документального фільму «На межі: історія незламності редактора прифронтової газети».
НСЖУ Журналіст Медіа Війна з Росією
Источник: www.ukrinform.ua