Опікуватися цивільними полоненими у Коордштабі мають представники ГО – правозахисниця

Опікуватися цивільними полоненими у Коордштабі мають представники ГО – правозахисниця 20.02.2024 17:57 Укрінформ До Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими слід включити представників громадських організацій, які опікуватимуться цивільними.

Таку думку висловила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник під час медіамарафону «10 років російської агресії в Україні. Шлях до справедливості» в Укрінформі.

“До Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими слід включити представників ГО, які опікуватимуться цивільними полоненими. Я розумію, що ми не можемо туди допустити всіх, бо це секретна інформація. Але якщо будуть представники, які мають експертизу, це дозволить тримати нормальну комунікацію з родичами”, – зауважила Скрипник.

За словами правозахисниці, військовополонені зазвичай звільняються через Координаційний штаб, і з ними працюють, допомагають писати заяви.

“Більшість цивільних звільняються в різний спосіб. Інколи їх тримають у катівнях і потім просто викидають на вулицю. Щастя, коли дають шанс виїхати, або територія деокупована. І люди всюди бігають, щоб довести, що вони були в цих катівнях”, – додала вона.

Як повідомлялося, у полоні РФ перебувають 28 тисяч цивільних громадян України.

Війна Полонені активісти Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *