Над чим сміялись українці у 2024 році

Над чим сміялись українці у 2024 році 31.12.2024 18:30 Укрінформ 2024 рік точно не був найщасливішим для нас і нашої країни. Однак, саме присутність духу та почуття гумору допомагають триматися. Сміх бореться зі страхом

Про це знали давно. Власне, Леся Українка промовила пророчі та терапевтичні слова: «Щоб не плакать, я сміялась». І саме тому українці навіть у найлютіші періоди боротьби, загроз, блекаутів, виборчих лихоманок продовжують сміятись. Над собою, над ворогом, над світом. Жарти, меми і фотожаби виростають у нас після масованих обстрілів, погроз ядеркою (так, ми починали жартувати у 2022-му про оргії на Щекавиці, пригадуєте?), ми сміємось над помилками своїми, політиків, над божевіллям світових тенденцій, – бо інакше вижити, здається, неможливо…

Погляньмо на рік, що йде саме під цим кутом зору – як ми переживали і що ми переживали у найяскравіших мемах 2024 року. Про що сміялись: тут і всюди непереможні кабачки на городі і впертість, з якою переживаємо обстріли. Є місце й для музики, спорту, політики… 

Січень: пуголовок Едік мчить із Поділля

Україна: На початку року український інтернет-простір активно обговорював меми, пов'язані з війною та підтримкою Збройних сил України. Але особливо припав до душі «пуголовок Едік», який став символом креативної комунікації українських компаній. В одній з вінницьких груп жінка написала, що їй сказала знайома, а знайомій сказала сусідка, що бачила у воді з-під крану на Поділлі… пуголовка!!! Тож процес пішов – підприємство «Вінницяоблводоканал» покепкувало і вирішило підіграти історії про пуголовка на Поділлі. Відтак, на сторінці оприлюднили біографію «пуголовка Едіка» і розповіли, що це «універсальна розробка кращих світових лабораторій з метою дослідження стану водопровідних труб».  

Лютий: відбір Євробачення, ДІЯ лягли і просють

У лютому українці продовжували створювати меми, пов'язані з війною та підтримкою військових. Втім, другий місяць року також дав приводи для мемів і відбіркового «Євробачення».

Шанувальники «Євробачення» не проґавили шансу для веселощів. Цього разу приводом був не сам конкурс, а технічний збій у застосунку «Дія» під час фіналу Національного відбору на «Євробачення-2024». Одним з найпопулярніших мемів був «графік» відключення електроенергії, який став графіком голосувань у «Дії»(система «лягла» від великої кількості охочих проголосувати за нацвідбір).

Графік голосувань у «Дії», яка не змогла впоратись із навалою охочих голосувати який нагадує графіки відключень електроенергії.

Лютий також став місяцем народження мема, який і досі гуляє з різних приводів у всесвітній Мережі. У прямому етері тоді ще міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час трансляції телемарафону… курив сигару, але камери вже були ввімкнені. Відео цього епізоду швидко розлетілося мережею, а користувачі взялися за створення мемів.

Березень: НАТО стукає у двері 

У березні 2024 року Швеція офіційно стала членом НАТО, що викликало значний резонанс у міжнародній спільноті та стало предметом численних обговорень і жартів у соціальних мережах. Користувачі висміювали реакцію Росії на розширення Альянсу.

Путін стукає у двері НАТО – мем, де Путін намагається постукати у двері НАТО, але йому не відчиняють, підкреслюючи, що його дії призвели до протилежного результату.

Військові також трансформували сумновідомий путінський вислів, який гарно підійшов і до розширення меж НАТО

Квітень: що то було, невже НЛО?

Попри численні жарти до Дня сміху, в киян був свій день, коли страшне, сумне і невеселе стало приводом для жартів. Незрозумілого походження спалах у Києві ввечері 19 квітня викликав чимало запитань: що це було? «Високоенергетична акустична подія», – так назвали спалах у Головному центрі спеціального контролю. Науковці вважають, що найімовірніший це був болід – метеор, що виглядає, як вогняна куля. А мережі мали свою думку з цього приводу:

Так, потреби у зброї була частиною політики, навіть під час падіння метеора.

«Звіт» ППС України у мемах

Травень: сталося щось дивне….

Травень балував любителів жартів приводами. Один із них – вибрики погоди. Значне похолодання у травні і прощання з розрахунками на врожай кісточкових не зламали дух українців.

Пісенний конкурс "Євробачення-2024" став багатим джерелом для мемів та жартів, які активно поширювалися в соціальних мережах. Ось декілька найпопулярніших мемів, що відображають реакцію глядачів на події конкурсу. Зокрема, під час трансляції глядачі помітили чоловіка, схожого на українського співака Олега Винника. Це спровокувало жарти про його «таємну» присутність на конкурсі та можливу участь у майбутніх відборах.

А ще очікувана подія, – запуск застосунку «Резерв+» 18 травня 2024 року мав і дав привід. Українські користувачі активно реагували на його роботу, створюючи численні меми та жарти. Багато з них стосувалися технічних перебоїв, зокрема повідомлення «Сталося щось дивне», яке з'являлося під час авторизації. Ось декілька прикладів таких мемів:

«Мамині солодкі пиріжечки» завзято штурмують додаток резервістів, в той час як “справжні українські герої” штурмують ворожі посадки

Червень: оле-оле-оле. путін – х..ло

17 червня, Україна програла збірній Румунії у першому турі групового етапу Євро-2024 з рахунком 0:3. Болюча поразка збірної України викликала не тільки розчарування у вболівальників, які покладають великі надії на «синьо-жовтих» саме на цьому Євро, а й стала приводом для дотепних жартів. Особливо раділи ті, в кого вже почався літній період відключень світла 2024.

Без політики тут теж не обійшлось

Липень: спляча українська красуня

Попри важку ситуацію на фронті, відключення світла, масовані обстріли, частина українців стежила за ще одним світовим спортивним видовищем: Олімпіада та Паралімпіада у Парижі.

Серед найбільш обговорюваних спортсменів у соцмережах: турецький стрілець Юсуф Дікеч, який разом з партнеркою виборов срібло у стрільбі з пневматичного пістолета;

українська команда шаблісток, яка здобула золоту медаль, перемігши команду Південної Кореї; гімнаст Ілля Ковтун, «краш» іноземних вболівальників. І так, –

легкоатлетка Ярослава Магучіх (спортсменка року та «спляча красуня» олімпіади), яка принесла для України першу золоту медаль у стрибках у висоту та інші.

Серпень і літо: відключення світла як стимул та Суджа, повернення додому

Так, неприємною особливістю літа 2024-го в Україні були масовані обстріли росіянами енергогенеруючих систем України, знищення ТЕС та тривалі періоди відключень світла. Було важко і… смішно. Так, саме сміх рятував нас у моменти, коли світло було і можна зайти в Інтернет. Старались і енергогенеруючі компанії, які підтримували споживачів своїми мемами. 

У серпні 2024 року повідомлення про присутність Збройних сил України (ЗСУ) у Курській області Росії викликали потужний резонанс у соціальних мережах. Українські користувачі активно створювали меми, висміюючи ситуацію та підкреслюючи неспроможність російської влади захистити власні території. Ось декілька популярних мемів того періоду: «Суджа рідненька» – після повідомлень про можливе взяття під контроль міста Суджа, користувачі почали називати його «рідненьким», натякаючи на повернення історичних земель.

«Гігават Зеленського»: Після заяви президента Зеленського про плани збільшити енергетичні потужності, з'явилися меми, що пов'язували це з можливим контролем над Курською АЕС.

Вересень: Трамп, рятівник котів

У США під час дебатів 10 вересня між Камалою Гарріс і Дональдом Трампом, останній виголосив один із хітів цієї кампанії:«У Спрингфілді вони (мігранти, – ред.) їдять собак, вони їдять котів, вони їдять домашніх тварин людей, які там живуть».

Соцмережі вибухнули не лише обуренням, але й  жартами, в яких сміялися з Трампа-героя та порівнювали його із суперменом:

Жовтень: Майдани не спинити

Жовтень 2024 року став ключовим для Грузії, де розпочалися масштабні протести проти проросійської політики уряду. Ці події викликали в українців особливий відгук, адже вони нагадали власний Майдан. У соцмережах швидко з’явилися меми, які порівнювали грузинські події з Революцією гідності, підкреслюючи схожість боротьби двох народів за свободу та незалежність.

Користувачі жартували про те, як «дух Майдану» передається грузинам, і навіть створювали віртуальні «посібники» з організації протестів. Інші меми висміювали спроби Росії вплинути на ситуацію, відзначаючи, що після України "Грузія також вирішила вийти з підпорядкування".

Ці жарти не лише показували підтримку грузинам, але й демонстрували єдність у спільній боротьбі за демократичне майбутнє.

Натяк на те, що грузинські події можуть обернутись втечею проросійської влади

Листопад: фольгові шапочки Росії та кволий арєшнік

Листопад 2024 року теж відзначився креативністю та гострим почуттям гумору українців, які знаходять спосіб сміятися навіть у найскладніші часи. У центрі уваги цього місяця опинилися два епізоди, що викликали хвилю мемів і жартів у соцмережах.

Першим приводом стала витівка українського пранкера, який запропонував російським вчителям одягнути шапочки з фольги, щоб «захиститися від атак із супутників». Наївність деяких з них викликала справжній шквал сміху в мережі, адже абсурдність ситуації вразила навіть тих, хто звик до дезінформації.

Російські вчителі фотографуються у шапочках із фольги

Другий інфопривід – запуск російської ракети «Орєшнік», яка швидко стала об’єктом жартів через невідповідність своїх характеристик заявленим. Та і назва давала підстави для жартів. Українці підхопили тему, порівнюючи її з дитячими іграшками чи несправними пристроями, створивши численні меми. Навіть віршики пішли в хід (обережно: російська мова) “…Но не дрогнувшей рукой старый кгбшник, уползая на покой теребил орешник».

Наша відповідь Арєшніку

Грудень: ми ще живі!

Грудень 2024 року підсумував непростий рік для України, але, попри виклики, українці зберегли свою унікальну здатність знаходити гумор у найтемніші моменти. Цього місяця меми стали способом не лише висловити емоції, а й знову наголосити на своїй незламності. 

Популярною темою є гірко-правдиві «не злі» побажання росіянам. Українці саркастично дякують «сусідам» за їхній внесок у наші страждання і щиро бажають їм «горіти в пеклі».

Інша хвиля мемів торкається самоіронії і втоми. Цього характерного для 2024 року стану українців, які, пройшовши всі випробування року, часто посміювалися над власною витривалістю. Меми про «нерви, які вже навіть не тремтять», та «серце, яке звикло до сирен», підкреслювали як емоційну виснаженість, так і рятівну здатність іронізувати і з такого приводу.

Ці меми не лише відображають настрої в суспільстві, але й слугують своєрідною терапією – способом випустити пару та знайти підтримку серед однодумців. Саркастичний гумор став для українців невід’ємною частиною переживання війни, дозволяючи протистояти складним реаліям із посмішкою. 

Меми 2024 року показали, як глибоко вкорінився дух спротиву та креативності в українській культурі. Вони стали символом єдності та самобутнього підходу до життя, де навіть трагедія стає приводом для жартів – не для того, щоб забути, а щоб вистояти.

То ж стоїмо і боремось далі, – бо нема на те ради!

ВАЖЛИВО: Укрінформ вітає усіх читачів нашого контенту з очікуваним Новим роком. Чи буде він для нас переможним? Побачимо. Але дуже прагнемо. Аби-сь живими дочекатись перемоги. А нам усім – своє робить.

Фото з відкритих джерел

Громадянське суспільство Гумор Мем

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *