Нацслужба здоров’я посилить моніторинг використання коштів за Програмою медгарантій

Нацслужба здоров'я посилить моніторинг використання коштів за Програмою медгарантій 17.10.2023 20:06 Укрінформ Кабінет міністрів надав Національній службі здоров’я ширші повноваження для моніторингу медзакладів щодо дотримання ними умов контрактування.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 17 жовтня, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.

"Ухвалене рішення — це ще один крок, який дозволить НСЗУ моніторити цільове використання коштів Програми медгарантій, які мають спрямовуватися на надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для пацієнтів", – йдеться у повідомленні.

Раніше чіткий механізм здійснення такого моніторингу був відсутній, що унеможливлювало виконання положень законодавства в повному обсязі.

Відтепер НСЗУ дозволено здійснювати два види моніторингу — автоматичний та фактичний.

Зокрема, автоматичний моніторинг здійснюється шляхом аналізу масиву даних та оцінки подальших ризиків. Фактичний моніторинг здійснюється у вигляді документального моніторингу та візиту безпосередньо у медзакладі. Такий моніторинг може бути як плановим, так і позаплановим.

Окрім того, ухвалене рішення визначає процес здійснення моніторингу НСЗУ та порядок створення груп, які проводитимуть фактичний моніторинг. Також чітко визначено процедуру, як оскаржити висновок, за результатами моніторингу Нацслужби здоров’я.

Як повідомлялося, у проєкті державного бюджету-2024 на Програму медичних гарантій запланували понад ₴158 мільярдів.

МОЗ Нацслужба здоров’я Моніторинг Програма медгарантій

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *