НАБУ вивчає походження коштів, знайдених в очільниці Хмельницької МСЕК – Кривонос

НАБУ вивчає походження коштів, знайдених в очільниці Хмельницької МСЕК – Кривонос 14.11.2024 00:33 Укрінформ Детективи Національного антикорупційного бюро вивчають, яким чином були отримані кошти, які знайшли в очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.

Про це директор НАБУ Семен Кривонос розповів в інтерв’ю "Суспільному", передає Укрінформ.

"Ми точно будемо фокусувати свою увагу не тільки на керівниці МСЕК, яка, за версією слідства, незаконно збагатилася, а й будемо вивчати, хто був залучений до цієї схеми. Хто акумулював, передавав кошти, хто сприяв цьому злочину, хто приховував цей злочин, якщо такі факти були", – сказав він.

Насамперед ідеться про посадових осіб: прокурорів, суддів та представників інших правоохоронних органів. Також бюро з’ясовує всю суму коштів, на яку, за версією слідства, збагатилася Тетяна Крупа та її близьке оточення. Майно за цією справою – нерухомість, автівки, коштовні вироби – наразі заарештоване, додав директор НАБУ.

Кривонос наголосив: недостатньо, аби відповідальність понесли лише керівництво МСЕК та причетні з його сторони. Адже коли прокурор купує інвалідність за гроші – це теж злочин.

"Зараз ми точно бачимо надзвичайну перспективу у цій справі, і вона є максимально пріоритетною в межах бюро", – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Офіс генпрокурора передав справу стосовно очільниці Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи від ДБР на дорозслідування за підслідністю до Національного антикорупційного бюро.

На початку жовтня в межах розслідування кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації, працівники ДБР провели обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання Тетяни Крупи та її близьких родичів.

У робочому кабінеті керівниці МСЕК були виявлені $100 тисяч, підроблені медичні документи, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Вдома у посадовиці та її родичів вилучили $5,2 млн, €300 тисяч, понад ₴5 мільйонів, брендові прикраси та коштовності.

5 жовтня правоохоронці затримали Крупу і повідомили їй про підозру у незаконному збагаченні. 7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення 500 мільйонів гривень застави.

Після цього Офіс генпрокурора передав справу від ДБР до НАБУ.

22 жовтня Президент Володимир Зеленський провів засідання Ради нацбезпеки і оборони щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності. Ішлося про численні порушення та очевидно фальшиві інвалідності посадовців.

На РНБО також обговорювали ситуацію в органах прокуратури. Після засідання Президент заявив про необхідність кадрових рішень та персональну відповідальність у центральних органах влади – по вертикалі контролю за МСЕК.

За підсумками цієї розмови генпрокурор Андрій Костін написав заяву про звільнення.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що було звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії та керівники профільного департаменту Міністерства охорони здоров'я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.

Хмельниччина НАБУ Гроші Кривонос Розслідування МСЕК

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *