На Прикарпатті науковці вперше виявили на зимівлі колонію метеликів «павиче око» Фото 17.12.2024 05:58 Укрінформ На Прикарпатті в одній із печер Касової гори, що біля Галича, науковці вперше виявили на зимівлі колонію метеликів «павиче око».
Про це у Фейсбуці повідомляє Галицький національний природний парк, передає Укрінформ.
«06.12.2024 р. науковцями Галицького НПП в одній із печер ур. Касової гори південно-західного схилу, було виявлено зимуючу колонію на стадії імаго (дорослої особини) сонцевика «павиче око». Сам вид є досить поширеним на території ур. Касової гори з великою різноманітністю кормової бази, але зимівлю метелика знайдено тут вперше», – запевняють у Галицькому НПП.
Тут зазначають, що тепер ця печера отримала назву на честь метеликів «Сонцевик Іо».
Сонцевик «павиче око», сонцевик «павич», павине́ць — метелик родини Сонцевики. Широковідомий завдяки своєму яскравому забарвленню та доволі великим розмірам (розмах крил до 5 см). Видову латинську назву метелик отримав на честь Іо — коханки Зевса, жриці Гери. Українська назва метелика пов’язана з характерним візерунком на крилах, що схожі на очі, які є на хвостовому пір’ї у павичів.
Метелики родини Сонцевики переважно зимують у печерах та підвалах. Найнебезпечніше для них – підвищення температури взимку, що може призвести до загибелі комах. Саме при низьких температурах спостерігається гальмування біологічних процесів, що дозволяє комасі впасти в анабіоз.
Цей вид метеликів зустрічається в помірному та субтропічному поясі Європи, помірному поясі Азії, в тому числі на Японському архіпелазі. В Україні масові популяції спостерігаються на території НПП Кременецькі гори.
Касова Гора (інша назва — Косова Гора) — західноопільський степовий резерват у складі Галицького національного природного парку; комплексна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, метелики з'явилися щонайменше на 50 млн років раніше, ніж вважалося.
Наукові відкриття Прикарпаття Гори
Источник: www.ukrinform.ua