На полігоні випробували машину для розмінування, яку зібрали в Україні

На полігоні випробували машину для розмінування, яку зібрали в Україні Фото, відео 05.04.2024 15:19 Укрінформ На полігоні піротехніки випробували легку машину розмінування DOK-ING MV-4, зібрану і частково локалізовану в Україні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Вперше випробування проводились відповідно до розробленого Міністерством економіки України та затвердженого урядом експериментального проєкту щодо здійснення обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування (постанова №271)», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що MV-4 пройшла випробування на трьох типах ґрунтів (пісок, гравій, чорнозем), ділянках із густою рослинністю, а також випробування на живучість – серію підривів близько 600 грамів у тротиловому еквіваленті. Після випробувань буде проведена процедура сертифікації.

Крупновузлову збірку машини розмінування MV-4 здійснює українське підприємство А3tech, яке співпрацює із хорватською фірмою-виробником DOK-ING із 2020 року. Частка локалізації в машині, яка проходила випробування, склала 15%. Українські фахівці виготовили робочий вал та елементи робочого органу машини. До кінця року виробники планують довести рівень локалізації до 25-30%.

«Локалізація та масштабування виробництва дозволять не тільки виготовляти, обслуговувати та оперативно ремонтувати машини DOK-ING в Україні, але й створити додаткові робочі місця. А це і розвиток нашої економіки, і збільшення можливостей для гуманітарного розмінування. Крім того, це ще й сигнал для іноземних інвесторів, що в Україні можна реалізовувати проєкти навіть попри війну, яку розвʼязала проти нас Росія», – сказала перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Як повідомлялося, в Україні понад 170 тис. кв. км потенційно забруднених територій, які потребують обстеження на наявність мін та вибухонебезпечних предметів. Значна частина із них – землі сільськогосподарського призначення. Аби швидше повертати їх в обіг, Мінекономіки запровадить у квітні державну програму компенсації аграріям витрат на очищення сільгоспугідь від вибухонебезпечних предметів, відшкодовуючи 80% коштів, потрібних для розмінування.

MV-4 – легка роботизована машина розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів. За годину машина може розмінувати територію площею до 1500 кв. м. Керується пультом дистанційного керування, радіус дії якого – до 1500 м.

Головне фото: Мінекономіки

Інвестиції Розмінування Випробування Юлія Свириденко

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *