На глобальній конференції у Відні відзначили два українські проєкти у сфері інклюзивності

На глобальній конференції у Відні відзначили два українські проєкти у сфері інклюзивності Фото 24.02.2024 12:34 Укрінформ На глобальній конференції Zero Project Conference у Відні за інноваційні рішення у сфері інклюзивності нагородили два українські проєкти – Міністерства соціальної політики та центру "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" (CSR Ukraine).

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Конференція, яка проходила з 21 по 23 лютого у Віденському відділенні ООН, спрямована на підтримку реалізації Конвенції ООН про права людей з інвалідністю в усьому світі. Участь у ZeroCon24 взяли близько 1000 осіб з понад 100 країн, зокрема України.

Щорічно на конференції, поруч з обміном передовими міжнародними практиками, відзначають кращі проєкти у сфері інклюзивності в усьому світі. Цього року на “Zero Project Award” було подано безпрецедентну кількість проєктів – 526 з 97 країн світу. За результатами відбору переможцями стали загалом 77 інноваційних рішень з 43 країн, які спрямовані на усуненні бар'єрів для людей з інвалідністю у сфері інклюзивної освіти та інформаційно-комунікаційних технологій. Проєкти оцінювалися з точки зору їх інноваційності, впливу та можливостей масштабування.

Нагороду "Zero Project Award" цьогоріч отримали й два українські інноваційні рішення. Зокрема, було відзначено Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС) – проєкт, який реалізується Міністерством соціальної політики України. Його основна мета – спростити доступ до соціальної підтримки для вразливих груп населення, зокрема людей з інвалідністю. ЄІСС дозволяє дистанційно, у тому числі з використанням застосунку "Дія", реєструватися та отримувати соціальні послуги, а також використовувати смартфон для оформлення соціальних послуг, що значно скорочує всі види бюрократії. Через цю систему люди з інвалідністю в Україні також можуть отримувати пряму підтримку від міжнародних організацій та донорів.

"Створення ефективного електронного інструменту для максимальної доступності соціальних послуг у воєнний час – це виклик, яким можна пишатися", – зазначив заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

Ще одним українським проєктом, який отримав "Zero Project Award", став онлайн-тренінг "Career Hub Pro: Фриланс" експертної організації "Центр КСВ", яка реалізує проєкти з корпоративної соціальної відповідальності. Програма курсу розроблена в межах програми USAID "Мріємо та діємо" з урахуванням потреб молоді з інвалідністю за трьома напрямками: копірайтинг, графічний дизайн та відеомонтаж.

"Проєкт "Career Hub Pro" – це курси фрилансу для молоді з інвалідністю. Він розпочався рік тому, і на сьогодні ми вже провели три програми для молоді з інвалідністю по дизайну, копірайтингу та відеомонтажу. За два місяці вони можуть почати свій шлях фрилансера", – повідомила у коментарі Укрінформу керівниця Центру "Розвиток КСВ" Марина Саприкіна.

За її словами, спостерігається дуже велика зацікавленість у курсах: "На сьогодні на три програми подалися понад 1 тисяча молодих людей, 250 ми прийняли, 144 завершили навчання і з них 25% вже починають заробляти. Тобто, вони вже стають економічно активними громадянами країни".

Саприкіна додала, що проєкт "Career Hub Pro" дуже легко масштабується, а під час ZeroCon24 одна бельгійська організація вже висловила зацікавленість та бажання перейняти цей досвід.

Ініціатива Zero Project була заснована у 2008 році австрійською некомерційною організацією Essl Foundation. За останнє десятиліття у рамках Zero Project було створено глобальну мережу з понад 10 тис. експертів, політиків, корпорацій, науковців та інших людей з інвалідністю та без інвалідності, які сприяють впровадженню Конвенції ООН про права людей з інвалідністю.

Як повідомляв Укрінформ, перший рік повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України додав понад 150 тисяч випадків реєстрації нової інвалідності.

Інвалідність ООН Права людини Інклюзивні програми

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *