На Буковині запрацювало нове відділення стаціонарної реабілітації Фото 19.02.2025 04:29 Укрінформ На Буковині у Вижницькій міській лікарні розпочало роботу відділення стаціонарної реабілітації.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
"Новостворене відділення розраховане на 20 ліжок і забезпечує якісну реабілітаційну допомогу пацієнтам, які потребують інтенсивного відновлення після захворювань та травм. Станом на лютий 2025 року у стаціонарному відділенні реабілітації проходять лікування 15 пацієнтів", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у відділенні працює мультидисциплінарна реабілітаційна команда: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопед. Основна мета фахівців з реабілітації – відновити функціонування пацієнта та допомогти йому повернутися до звичного життя.
До цього заклад надавав послуги лише з амбулаторної реабілітації, якими у 2024 році скористалися понад 900 пацієнтів. Відділення оснащене сучасним обладнанням, придбаним за кошти, виділені Міністерством охорони здоров’я України.
У МОЗ зазначили, що у Чернівецькій області 9 багатопрофільних надкластерних та кластерних лікарень, що відповідають вимогам до закладів спроможної мережі. Наразі 6 медзакладів законтрактовані НСЗУ на надання послуг зі стаціонарної реабілітації.
Як нагадали у міністерстві, стаціонарна реабілітаційна послуга реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.
Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.
При цьому всі послуги з реабілітації є безоплатні та повністю покриваються в межах Програми медичних гарантій.
Як повідомляв Укрінформ, Кабмін запровадив новий формат реабілітаційної допомоги — реабілітаційну монопослугу. Нововведення означає, що фахівці (фізичний терапевт, ерготерапевт чи терапевт мови та мовлення) зможуть (за потреби) надавати реабілітаційну допомогу окремо від мультидисциплінарних команд — самостійно та у взаємодії з сімейними лікарями.
Фото: МОЗ
Буковина Центр реабілітації МОЗ Травма
Источник: www.ukrinform.ua