МОЗ уперше закупило алотрансплантати шкіри на суму понад ₴8 мільйонів

МОЗ уперше закупило алотрансплантати шкіри на суму понад ₴8 мільйонів 18.12.2024 02:54 Укрінформ ДП "Медичні закупівлі України" на замовлення Міністерства охорони здоровʼя вперше придбало алотрансплантати шкіри на суму понад 8 мільйонів гривень.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

"Перші поставки алотрансплантатів шкіри вже надходять до шести медичних закладів Київської, Одеської, Вінницької та Львівської областей. Алотрансплантати для лікування військових та цивільних із великою площею опікового ураження вперше придбали Медичні закупівлі України на замовлення Міністерства охорони здоров’я на загальну суму 8,4 млн грн з ПДВ", – йдеться у повідомленні.

Алотрансплантат шкіри — це тимчасовий трансплантат, що виробляється з донорської шкіри і застосовується для закриття пошкоджених ділянок шкіри пацієнтів з травмами. Такий метод застосовується у випадках, коли неможливо використати власну шкіру пацієнта (аутотрансплантат), наприклад, за значних опіків чи масштабних травм. Крім того, він може використовуватися у разі масивних ушкоджень шкіри, викликаних посттравматичними ранами та інфекціями.

Як наголошують у МОЗ, використання алотрансплантатів шкіри є одним із найдієвіших підходів, що застосовуються для лікування пацієнтів з великими опіковими ураженнями.

Алотрансплантат допомагає:

– захистити рану від інфекцій,

– зменшити втрату рідини,

– зменшити біль та рубцювання,

– сприяти утворенню нового шару шкіри.

Оскільки алотрансплантат є тимчасовим, його замінюють на постійний трансплантат або використовують до повного загоєння рани.

При цьому імплантація алотрансплантатів шкіри не потребує підбору пари «донор-реципієнт», оскільки після обробки та консервування біоматеріали стають низькоімуногенними, тобто такими, що не викликають різку імунну відповідь.

У МОЗ поінформували, що постачання здійснюватиме виробник, забезпечуючи дотримання холодового ланцюга. Температурний режим зберігання та транспортування становить від +2 °C до +8 °C. Це гарантує збереження якості трансплантатів до моменту їхнього використання.

Як повідомлялося, виробництво алотрансплантатів шкіри розпочалося у травні 2022 року. За даними МОЗ, вісім цивільних та військових медзакладів в Одесі, Києві, Львові, Черкасах, Вінниці й Дніпрі використовують алотрансплантати шкіри для лікування опікової хвороби.

Фото: q-wel.com

МОЗ Трансплантація Медзакупівлі

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *