МОН планує оновити зміст шкільної освіти: що зміниться

МОН планує оновити зміст шкільної освіти: що зміниться 17.02.2025 18:29 Укрінформ Міністерство освіти та науки розпочинає впровадження політики «Освіта для життя», що передбачає оновлення змісту шкільної освіти. Пілотування оновленого змісту в трьох освітніх галузях планується розпочати з вересня 2025 року.

Про це на пресконференції розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий, передає кореспондент Укрінформу.

«Дати нашим дітям максимум універсальних знань, сформувати їх світогляд, сформувати вміння, спроможність мислити, але й дати дуже практично орієнтовані знання в школі. Дати їм розуміння, як ці знання застосовувати. Для цієї мети ми й реалізовуємо політику «Освіта для життя». Це комплексний підхід, який передбачає зміни всіх ключових складників освіти. Це власне зміст освіти, це фізичне середовище, в якому перебуває дитина, це обладнання, з яким вона взаємодіє, і це те, як мислить і працює вчитель», – сказав Лісовий.

Заступниця міністра освіти та науки Надія Кузьмичова додала, що до розробки політики «Освіта для життя» будуть долучені як експерти, так і освітянська спільнота, батьки.

Вона зазначила, що концепт «Освіта для життя» є частиною комплексного впровадження реформи НУШ і передбачає аналіз вже напрацьованих практик з точки зору сучасних викликів.

«Буде відбуватися перегляд з напрацюваннями, які заповнили б ті пазли, які відсутні. Тобто ми маємо стандарт, але чи цей стандарт доходить і яким саме чином він реалізується на рівні вчителя і учня? Цю звʼязку і має на меті побудувати «Освіта для життя», – розповіла Кузьмичова.

За її словами, розробка нової політики проходитиме в п'ять етапів: січень-квітень – опитування освітян, батьків, школярів, галузеві зустрічі з освітянами; травень – презентація напрацювань, розроблення концепцій освітніх галузей; червень – громадське обговорення на платформі «Є-демократія», затвердження концепцій наказом МОН; червень-серпень – професійних розвиток вчителів у трьох пілотних галузях, розробка навчально-методичних матеріалів для освітян, які будуть пілотувати оновлення у 5 класі, закупівля обладнання і ремонти в лабораторіях і майстернях для пілотних галузей; вересень 2025 – травень 2026 – пілотування оновлених підходів у трьох освітніх галузях для 5 класів, підготовка до масштабування.

Кузьмичова зауважила, що пілотування оновленого змісту відбуватиметься у трьох галузях: мистецькій, природничій та технологічній. За її словами, у пілотуванні будуть брати участь заклади освіти з усіх регіонів, їхня кількість буде залежати від низки факторів, зокрема кількості учнів у школі, формату навчання, готовності до змін колективу школи тощо. Загалом, як зазначила вона, в МОН розраховують, що в пілоті візьмуть від 70 до 200 закладів загальної середньої освіти.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти та науки розпочало оновлення Державного стандарту початкової освіти.

Міносвіти Освіта Школа Оксен Лісовий

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *