Мобілізація потребує «цифрових» рішень, щоб ТЦК не ходили вулицями – Зеленський

Мобілізація потребує «цифрових» рішень, щоб ТЦК не ходили вулицями – Зеленський 29.01.2024 09:43 Укрінформ Новий законопроєкт про мобілізацію має бути справедливим, зокрема у питаннях демобілізації та діджиталізованої мобілізації.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD.

«Мобілізація має відбуватися лише по справедливості», – зазначив він.

Президент акцентував, що в рамках нового законопроєкту про мобілізацію одним з найважливіших є момент демобілізації.

«Є люди, які вже 700 днів перебувають на полі бою. Я їм вдячний за захист нашої держави, як і кожен українець», – підкреслив Зеленський.

Проте глава Української держави зауважив, що, на його думку, просто вдячності від суспільства для військових замало.

«Потрібні справедливі ротації, потрібно давати широкі відпустки. Грошима все перекрити не можна, хоча заробітні плати – високі, але тим не менш потрібна справедливість у цьому напрямку», – акцентував він.

У цьому контексті Зеленський наголосив, що очікує від Міністерства оборони саме законопроєкту про справедливу мобілізацію.

Глава держави поінформував, що звернувся до військових та народних депутатів із проханням, щоб у законопроєкті також унеможливлювались «шанси ТЦК ходити по вулицях», адже вважає неправильними випадки застосування сили до чоловіків призовного віку з боку працівників військкоматів.

«Дуже неправильно, коли представники ТЦК ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до військкоматів. Але тут я хотів би, щоб ми були справедливими й чесними. Це абсолютно неправильно, вони не повинні цього робити», – заявив Президент.

За його словами, процеси мобілізації потребують сучасних і діджиталізованих рішень.

«Сьогодні є можливості застосування діджитал-формату. Ми живемо у час цифровізації. Ми дуже цифровізована країна, ми налагодили цей процес і під час Covid, і під час війни, тож немає проблем вирішити це питання сучасно», – резюмував Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці грудня уряд вніс до Верховної Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" (№10378).

Документ викликав чимало дискусій у політикумі та суспільстві.

11 січня проєкт повернули на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи – Кабінету міністрів. Невдовзі міністр оборони Рустем Умєров заявив, що його команда підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій народних депутатів.

Мобілізація Законопроєкт Зеленський Діджиталізація

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *