Міноборони впроваджує цифровий контроль закупівель харчів для ЗСУ

Міноборони впроваджує цифровий контроль закупівель харчів для ЗСУ 21.02.2025 17:22 Укрінформ Міністерство оборони у відповідь на виявлені зловживання з боку недобросовісних постачальників консервованої продукції для Збройних сил України запроваджує нову систему контролю.

Про це повідомили в оборонному відомстві, передає Укрінформ.

Згідно з новими правилами, постачальник перед відвантаженням продукції має сформувати в системі видаткову накладну, вказуючи відповідний номер протоколу випробувань. Якщо цей номер не внести, спеціальна база даних в ІТ-системі DOT-Chain не дозволить сформувати накладну, що унеможливить постачання продукції без лабораторного контролю.

Керівник Центрального управління контролю якості Міністерства оборони Ігор Лещенко поінформував, що питання щодо якості продукції виникли після перевірок.

Виявлено було, зокрема, що кількість консервованої продукції, яку отримують ЗСУ, значно перевищує обсяги, що проходять перевірку в підпорядкованих відомству ветеринарних лабораторіях.

«Тому ми вирішили змінити саму систему моніторингу за постачанням таких продуктів, щоб забезпечити прозорість та посилити контроль», – пояснив Лещенко.

Зазначається, що відтепер усі протоколи лабораторних випробувань надходять до Державного оператора тилу. Він вносить їх до DOT-Chain, де міститься детальна інформація про продукцію, зокрема номер протоколу випробувань, дата виготовлення, виробник, обсяг партії.

Начальник відділу продуктового менеджменту ДОТ Володимир Чугай наголосив, що віднині не лише військові частини зможуть формувати онлайн-рекламації щодо якості продуктів у DOT-Chain, а й сама система зможе превентивно виявляти потенційні загрози.

«Реалізація спільної ініціативи з Центральним управлінням контролю якості МОУ є ще одним прикладом того, як сучасні рішення дозволяють швидко та оперативно реагувати на порушення», – зауважив він.

У Міноборони підкреслюють, що система DOT-Chain щоденно аналізує накладні, звіряючи їх із базою протоколів випробувань. У разі, якщо виявлене перевищення ліміту поставок, порушення автоматично фіксується, а постачальник має надати пояснення.

Якщо порушення підтвердиться, компанія сплатить значний штраф, а надлишкова продукція буде заборонена до видачі. Її направлять на лабораторні випробування.

Завдяки DOT-Chain постачальник отримає оплату лише за перевірену продукцію. Це має виключити фінансовий інтерес для махінацій.

«Система контролю вже працює та постійно вдосконалюється для ще більш ефективного моніторингу та запобігання ризику постачання до ЗСУ небезпечної або неякісної продукції», – зазначили в Міноборони.

Як повідомляв Укрінформ, у польових умовах військовослужбовцям ЗСУ передбачені індивідуальні раціони, а під час стаціонарного перебування – три- або чотириразове харчування, залежно від норми забезпечення.

Міноборони Продукти Військові

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *