Міноборони пояснило, чим посилений сухпайок відрізняється від звичайного

Міноборони пояснило, чим посилений сухпайок відрізняється від звичайного 13.12.2024 06:52 Укрінформ У Міністерстві оборони України роз’яснили, у чому полягає різниця між звичайним і посиленим сухпайком для військовослужбовців.

Як передає Укрінформ, пояснення оприлюднив пресцентр Міноборони.

"Міністерство оборони України активно працює над забезпеченням високоякісного харчування для військовослужбовців. Один із важливих елементів – посилені сухпайки, призначені для військових, які перебувають в умовах з високим рівнем фізичних навантажень, відриву від основного підрозділу або в ситуаціях, коли необхідна підвищена автономність харчування", – йдеться в повідомленні.

Звичайний сухпайок містить три основні раціони (сніданок, обід, вечеря) і включає базові продукти, які забезпечують енергетичні потреби військових: галети з пшеничного борошна першого сорту, сухарі з пшеничного або житнього борошна, готові до вживання перші страви (борщ з м’ясом, супи з м’ясом у реторт-упаковці), готові до вживання другі страви (каші з м’ясом, овочі з м’ясом у реторт-упаковці), кава розчинна, чай, цукор, мед, фруктовий джем, перець чорний мелений, сіль, одноразова столова ложка, серветки.

Як зазначили у відомстві, цей набір, що забезпечує базові потреби військових у харчуванні на добу, придатний для споживання в польових умовах, якщо є доступ до води і мінімальні умови для зберігання.

Посилений сухпайок розроблений для складніших умов служби, зокрема для військовослужбовців, які виконують бойові завдання із захисту держави або відриваються від основного підрозділу для виконання спеціальних місій. Він містить додаткові компоненти, які підвищують його калорійність, енергетичну цінність та автономність. Так, до сніданку, що входить до посиленого сухпайка, додаються 30 г сухофруктів, 35 г чорного шоколаду, одна жувальна гумка, один безполуменевий нагрівач їжі. До обіду – одна жувальна гумка, один безполуменевий нагрівач їжі. До вечері – 200 г готової до вживання м’ясної страви, одна жувальна гумка, один безполуменевий нагрівач їжі, 2 г кави розчинної, 10 г цукру.

У Міноборони підкреслили, що особливістю посиленого сухпайка є значно більша автономність завдяки включенню безполуменевих нагрівачів їжі. Вони дозволяють військовим розігрівати страви навіть у польових умовах без доступу до вогню чи іншого джерела тепла.

"Військові повинні отримувати достатньо енергії, щоб якісно виконувати бойові завдання. Посилений сухпайок має збільшену калорійність і енергетичну цінність, що дозволяє підтримувати високий рівень витривалості та фізичної активності військових в складних умовах. Завдяки цьому він забезпечує воїнів усім необхідним для ефективного виконання завдань, навіть у найвіддаленіших або небезпечних районах", – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

У Міноборони наголосили, що продовжують вдосконалювати систему харчування для забезпечення захисників усім необхідним для підтримки їхнього здоров’я та бойової готовності під час виконання завдань.

Як повідомляв Укрінформ, Державний оператор тилу у 2024 році заощадив 17 млрд грн із 92 млрд грн, виділених на закупівлі для армії, і на ці кошти додатково придбав сухпайки, паливо та засоби індивідуального захисту для військових.

Міноборони Продукти Військові Харчування

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *