Лубінець торік отримав майже 5 тисяч звернень про порушення прав осіб з інвалідністю

Лубінець торік отримав майже 5 тисяч звернень про порушення прав осіб з інвалідністю Ексклюзив 27.02.2024 17:35 Укрінформ До уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця минулого року надійшло понад 4,9 тисяч звернень від осіб з інвалідністю щодо порушення їхніх прав.

Про це йдеться у відповіді Офісу омбудсмена на інформаційний запит Укрінформу.

"До уповноваженого від осіб з інвалідністю за 2023 рік надійшло 4927 звернень (в тому числі з регіонів) з 6180 повідомленнями про порушення прав", – зазначили у пресслужбі.

За інформацією Офісу омбудсмена, 1083 повідомлення про порушення прав стосувалися права на соцзахист, 892 – права на звернення; 371 – права споживачів на якісну і безпечну продукцію та послуги; 327 – права на охорону здоров’я, меддопомогу та медичне страхування; 313 – права на судовий захист прав і свобод людини і громадянина.

Найбільше звернень від осіб з інвалідністю щодо їхніх прав у сфері соцзахисту надійшло: щодо питань порушення права на пенсійне забезпечення – 270 повідомлень; щодо права на отримання грошової допомоги на проживання ВПО – 162 повідомлення; щодо права на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї (харчування, одяг, житло) – 121; щодо права на соцпослуги – 77; щодо права на отримання державних соцдопомог – 67 повідомлень.

"Щодо прав осіб з інвалідністю у сфері охорони здоров’я стосувались: права на доступне та ефективне медичне обслуговування, вибір методів лікування – 60 повідомлень, права на огляд медико-соціальною експертною комісією та на встановлення групи інвалідності – 53 повідомлень, права на забезпечення лікарськими препаратами, засобами догляду та реабілітації – 49 повідомлень", – розповіли у пресслужбі.

У Офісі омбудсмена поінформували, що торік Департамент моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав нацменшин, політичних та релігійних поглядів розглянув 10 звернень про порушення права на безбар’єрне середовище, права вести незалежний спосіб життя, доступність публічних послуг.

За результатами розгляду цих звернень було підтверджено порушення/обмеження прав осіб з інвалідністю: по 6 випадках – стосовно доступності житла (3 – Київ, 1 – Львівщина, 1 – Донеччина, 1 – Закарпатська область); по 1 випадку – щодо доступності адмінбудівель (Тернопільщина); по 3 випадках – щодо доступності інфраструктури (1 – Закарпатська область, 1 – Вінниччина, 1 – Харківщина).

Як повідомлялося, роботодавці, які облаштували робоче місце для особи з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через портал "Дія".

Інвалідність Звернення Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *