Лубінець назвав незаконними вироки для 33 полонених українців у «ДНР»

Лубінець назвав незаконними вироки для 33 полонених українців у «ДНР» 08.02.2024 12:38 Укрінформ Український омбудсмен Дмитро Лубінець назвав вироки у вигляді позбавлення волі на строк від 27 до 29 років у колонії суворого режиму для 33 полонених українців у «ДНР» незаконними.

Про це він поінформував у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Вчергове так званий «суд» терористичного угруповання «ДНР» засуджує наших громадян. Цього разу 33 українських військових отримали терміни від 27 до 29 років ув'язнення. Їх звинуватили в обстрілах житлових будинків так званої «республіки». Зауважу, оголошені вироки здійснюються невизнаними світовою спільнотою квазіутвореннями і є незаконними», – наголосив він.

Лубінець назвав цинічним рішення неіснуючого «Верховного суду ДНР» у день, коли внаслідок російської ракетної атаки по житлових будинках міст України гинуть мирні українці.

«Такий «суд» – це порушення права на справедливий судовий процес та черговий воєнний злочин Росії», – переконаний омбудсмен.

За його словами, ці вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, і їх можна вважати воєнним злочином.

«Донецька область є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території», – заявив уповноважений із прав людини.

Він поінформував, що звернувся з офіційними листами до ООН та МКЧХ для фіксації порушень норм міжнародного гуманітарного права.

«Закликаю світову спільноту посилити тиск на агресора, аби припинити практику засудження фейковими судами українських захисників, які зі своєї землі проганяють ворога. Ми боремось не лише за територію, а й за кожну нашу людину, і повернемо всіх», – запевнив Лубінець.

Як повідомлялося, підконтрольний РФ «Верховний суд ДНР» засудив 33 українських військових із 36-ї бригади морської піхоти ВМС України та 17-ї танкової бригади ЗСУ до позбавлення волі на строк від 27 до 29 років у колонії суворого режиму.

Омбудсмен Полонені "Л/ДНР" Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *