Лубінець і омбудсмен Туреччини зустрілися з родинами українських військовополонених

Лубінець і омбудсмен Туреччини зустрілися з родинами українських військовополонених Фото 26.03.2024 16:45 Укрінформ Український омбудсмен Дмитро Лубінець і його турецький колега Шереф Малкоч обговорили з родинами українських військовополонених питання звільнення звільнення їхніх рідних з російського полону.

У цій зустрічі в Києві взяли участь понад 800 осіб, серед яких були і представники ГУР та СБУ, передає кореспондент Укрінформу.

«РФ порушує всі права військовополонених і цивільних заручників, які знаходяться на ТОТ, а також у РФ – я про те, що не допускаються представники МКЧХ, інших міжнародних організацій до місць тримання, не дається можливість верифікувати військовополонених, надати їм меддопомогу, будь-яку взагалі допомогу, якої потребують наші громадяни», – сказав Лубінець.

Своєю чергою Малкоч підкреслив, що український народ показує надзвичайну сміливість у боротьбі.

«Ця боротьба – права, бо ви захищаєте свою країну, своїх людей. Ми хочемо побажати, щоб якомога швидше ця війна завершилася, щоб була знята окупація і щоб Україна знову набула своєї територіальної цілісності, незалежності і суверенітету відповідно до міжнародного права. Я розумію ваш біль і вашу біду», – зазначив турецький омбудсмен.

Рідні військовополонених на цій зустрічі просили Малкоча звернути увагу на важкопоранених захисників, у тому числі на військових моряків, і на питання повернення тіл загиблих військових з ТОТ. Вони закликали турецького омбудсмена допомогти звільнити з полону жінок.

На зустрічі був присутній і представник МКЧХ. Родичі українських військовополонених акцентували увагу на низці проблем у взаємодії із цією організацією. За їхніми словами, МКЧХ, зокрема, підтверджує перебування родичів у полоні, але не каже, де саме вони, відмовляється шукати військового з «Азову», який потрапив у полон у 2014 році, заявляючи, що вони шукають лише тих, хто потрапив у полон із 24 лютого 2022 року, тощо.

Вони звернули увагу і на те, що жодна міжнародна організація не відвідала Оленівку після того, як РФ вчинила там теракт, а також заявили про необхідність розслідувати катастрофу російського літака Іл-76 у січні й того, хто був на цьому літаку.

Як повідомляв Укрінформ, Лубінець заявляв, що росіяни максимально затримують обміни військовополоненими.

Фото: Дмитро Лубінець / Фейсбук

Омбудсмен Туреччина Полонені Дмитро Лубінець

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *