Литва продовжила тимчасовий захист для українців

Литва продовжила тимчасовий захист для українців 21.02.2024 16:54 Укрінформ Уряд Литви продовжив тимчасовий захист для українців на рік. Також продовжено термін, протягом якого від біженців з України не вимагатимуть знання литовської мови для працевлаштування.

Про це повідомляє LRT, передає Укрінформ.

Як постановив литовський уряд у середу, для українських біженців продовжено тимчасовий захист на один рік – до березня 2025 року.

Також у рішенні уряду йдеться, що «іноземці, яким надано або було надано тимчасовий захист у Литовській Республіці, звільняються від вимоги щодо володіння державною мовою для працевлаштування протягом 3 років після надання тимчасового захисту в Литві».

«Можливості для українців вивчати литовську мову будуть і надалі надаватися за допомогою заходів, що фінансуються Службою зайнятості, або через систему індивідуальних навчальних рахунків», – йдеться в листі-роз’ясненні Міністерства освіти, науки і спорту Литви.

У середині березня минулого року Державна мовна інспекція Литви поінформувала політиків, що з березня 2024 року почне перевіряти знання литовської мови в українських біженців, які працюють у країні.

У листі зазначалося, що якщо роботодавці не нададуть сертифікат про складання мовного іспиту їхніми працівниками, «мовна інспекція та муніципальні мовні менеджери будуть змушені вжити заходів».

Такі плани Державної мовної інспекції обурили представників уряду.

За даними Міністерства соціального захисту та праці, з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну в Литві було працевлаштовано майже 30 000 українців.

Як повідомляв Укрінформ, Словаччина продовжила до 4 березня 2025 року термін дії тимчасового притулку (Dočasné útočisko) для українців, які через розв’язану Росією війну вимушено переїхали до республіки. Це зроблено відповідно до рішення Ради ЄС, яким тимчасовий притулок для українців був продовжений до березня 2025 року.

Фото: Руслан Стефанчук / Фейсбук

Литва Біженці

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *